Polityka i Społeczeństwo

Piekło zamarzło! „Wiadomości” TVP rozpływa się w pochwałach nad Lewicą. I nie powinien być to dla niej powód do dumy [KOMENTARZ]

– Kolejne wielkie inwestycje, ale także te lokalne, powstaną dzięki unijnym funduszom z nowej perspektywy finansowej. Razem z funduszem odbudowy Polska ma do wykorzystania astronomiczną kwotę 770 miliardów złotych. Sięgnięcie po te środki umożliwi ratyfikacja w Sejmie Krajowego Planu Odbudowy. Dziś w tej sprawie przedstawiciele rządu porozumieli się z politykami Lewicy, co wywołało furię Platformy Obywatelskiej – przekazały Polakom „Wiadomości” TVP. I dalej, że „totalna opozycja chce wywrócić rząd”, że „PO urządza awanturę”, „chce wrócić do władzy kosztem Polaków”, prowadzi „antyunijne działania” i realizuje „taktykę spalonej ziemi”.

A Lewica Włodzimierza Czarzastego? „Postępuje słusznie” i miała „konstruktywne propozycje” oraz „rozumie wagę tej decyzji”. Nie wiem czy o to chodziło politykom Lewicy. Już pochwała z ust takiej postaci jak Ryszard Terlecki byłaby dla mnie upokarzająca, a zachwyt „Wiadomości” doszczętnie załamałby mnie, ale patrząc na posłów Lewicy można odnieść wrażenie, że dla nich każdy sposób jest dobry, aby zaistnieć, zupełnie jakby PO czy PSL zagrażały jej funkcjonowaniu na poziomie 10% poparcia, na którym Lewica jest dosłownie zabetonowana od wielu miesięcy.

O raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym wyborów-widmo, który jest aktem oskarżenia wobec premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka widz „Wiadomości” się nie dowie. Nie ma też mowy, aby powiedzieć mu o oskarżeniach szefa NIK pod adresem służb podległych obozowi władzy. Jarosław Kaczyński do perfekcji opanował napuszczanie swoich przeciwników na siebie nawzajem. Prezes PiS doskonale wie, że to wzmacnia jego samego oraz jego formację. Problem w tym, że Lewica nie dostrzega w pomaganiu mu w tym niczego złego. W takiej atmosferze opozycji będzie bardzo ciężko przesiąść się do „tramwaju” – jak nazywany jest sektor sejmowych ław przeznaczony dla przedstawicieli Rady Ministrów.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie