Polityka i Społeczeństwo

“Piątka dla zwierząt” wywołała polityczną burzę. A jakie jest zdanie Polaków na jej temat? [SONDAŻ]

Kaczyński dostał za swoje. Tak niekorzystnego sondażu dla PiS-u dawno już nie widzieliśmy
Flickr.com/KPRM

Niemal 70 proc. Polek i Polaków jest za zakazem hodowli zwierząt na futra. W sprawie ograniczenia uboju rytualnego jedynie na potrzeby krajowych grup wyznaniowych pozytywnie wypowiada prawie 60 proc. badanych.

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” polskie społeczeństwo jest całkiem zgodne i “Piątka dla zwierząt” cieszy się dużym poparciem. Dokładnie 68,3 proc. badanych jest za zakazem hodowli zwierząt na futra. Co warte uwagi – takiego zdania jest aż 77 proc. Polek i 59 proc. mężczyzn.

Niższym poparciem, ale wciąż niemal 60 procentowym cieszy się pomysł ograniczenia uboju rytualnego na potrzeby krajowych grup wyznaniowych. – To właśnie ubój rytualny, a nie sprawa psich łańcuchów czy kontroli w asyście policji jest kwestią budzącą stosunkowo niskie poparcie, poza tym wszystkie postulaty z ustawy cieszą się niezwykle wysokim poparciem – mówi prezes IBRiS, Marcin Duma.

Opinia Polek i Polaków to jedno, a polityczna rzeczywistość – to drugie, czego jesteśmy świadkami w ostatnich dniach. Zbigniew Ziobro i Solidarna zagłosował wbrew Jarosławowi Kaczyńskiemu, co już w środę może niejako przypieczętować jego koniec w (nie)Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: WP.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie