Po godzinach

Pewna gazetka parafialna odkryła największą tajemnicę wegan. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Ksiądz
Shutterstock

W „Głosie Floriańskim”, gazetce wydawanej przez parafię św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, pojawił się zaskakujący artykuł. Ostrzegał bowiem przed… weganizmem. Zgodnie z jego treścią, weganie jedzą dzieci. Skąd taki wniosek? Stąd, że do takiego czynu wzywała ponoć “jedna z aktywistek klimatycznych”, która jest przy okazji właśnie weganką.

Uwaga na weganizm!

Internetowa wersja gazety szybko została usunięta ze strony parafii, po tym jak zrobiła “furorę” w sieci. Internauci byli oburzeni  treścią tekstu. Mają rację, bowiem jego autorka zastanawia się przykładowo, czy weganizm jest “nową modą”, czy może już “religią”.

“Twórca współczesnego weganizmu, Anglik Donald Watson, radykalny pacyfista, zdemaskował swój ruch jako religię zastępczą, która postrzega siebie jako “prawdziwe, współczesne chrześcijaństwo”. Na Zachodzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem tzw. obrońców praw zwierząt. Radykalni weganie atakują sklepy z mięsem i rzeźnie. Rozlewają czerwoną ciecz i wykrzykują hasła w obronie zwierząt. Dochodzi do burd. Wegańscy terroryści twierdzą, że ich celem jest doprowadzenie do wymazania z powierzchni ziemi wszystkich „moralnie nieakceptowanych zawodów” – pisze autorka.

Kanibalizm w gronie wegan

To nie koniec. W artykule zasugerowano bowiem, że weganie… są kanibalami! Ponoć jedna z klimatycznych aktywistek “wezwała do jedzenia dzieci”. 

To nie koniec. Kanibalów jest w tym gronie podobno sporo! “Podobnie zresztą wypowiedział się uczony ze Skandynawii. Miałoby to pomóc w realizacji ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Moralny szantaż i sprytne kampanie propagandowe mają wytworzyć poczucie winy u tych, którzy jedzą mięso, mają napiętnować jako staromodnych odmieńców” – donosi autorka.

Oberwała nawet… pisarka i noblistka Olga Tokarczuk: “Bezmięsną dietę i styl życia na Zachodzie lansują politycy i celebryci. Noblistka Olga Tokarczuk głosi, że ‘za 50 lat będziemy się wstydzili, że jedliśmy mięso'”.

Z pewnością “Głos Floriański” powinien pomyśleć o współpracy z innymi osobami, które przygotowują dla niego artykuły.

Źródło: Głos Floriański.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie