Polityka i Społeczeństwo Wojna

Perfekcyjna akcja hakerów. Rosyjscy kibice oglądali sobie mecz, gdy nagle na ekranach pojawiło się TO [WIDEO]

Alexander Chizhenok

Rosyjscy kibice siatkówki oglądali sobie spokojnie mecz Ligi Mistrzów, gdy nagle transmisja została przerwana, a na ekranach telewizorów pojawił się film ukazujący prawdę o agresji Rosji na Ukrainę.

Rosyjska telewizja Start pokazywała w środę ćwierćfinał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kibice siatkówki z Rosji nie mogą już oglądać w tych rozgrywkach swoich wykluczonych drużyn, Zenita Sankt Petersburg i Dynama Moskwa, musieli zadowolić się transmisją meczu niemieckiego Berlin Recycling Volley i włoskiego Itasu Diatec Trentino. Lepsze to niż nic?

Rosyjskich kibiców czekała jednak niespodzianka. W pewnym momencie transmisja została przerwana, a na ekranach telewizorów pojawił się film ukazujący prawdę o inwazji Rosji na Ukrainę. Pokazano fragmenty przemówień Wołodymira Zełenskiego oraz nagrania zniszczonych przez rosyjską armię ukraińskich miast. Niewykluczone, że wielu widzów po raz pierwszy zobaczyło, do czego doprowadził ich kraj na Ukrainie.

Uświadamiający film to oczywiście zasługa hakerów, którzy podobnymi akcjami regularnie próbują uświadomić przesiąknięte propagandą rosyjskie społeczeństwo. Rosyjskiej telewizji nie udało się przywrócić transmisji, więc przerwano nadawanie kanału. Część widzów zapewne tylko oburzyła się, że nie może obejrzeć meczu, ale być może do kogoś dotarła prawda o bestialstwie rosyjskiej armii.

Co ciekawe, wcześniej rosyjskich kibiców spotkała inna „niespodzianka”. W tym przypadku nie potrzeba było interwencji hakerów. W miniony weekend, podczas transmitowanego w MaczTV spotkania ligi włoskiej między AC Milan a Empoli, rosyjscy widzowie zobaczyli nietypowe bandy wokół boiska. Wszystkie w kolorach ukraińskiej flagi, z hasłami wzywającymi do pokoju. Tego rosyjska cenzura nie przewidziała.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie