Po godzinach

Pełen odjazd w „Wiadomościach”. Podobno Tusk zaatakował Glapińskiego, ale jak oni to wymyślili?

Screen/ Wiadomości TVP

Dla „Wiadomości” rządowej telewizji każda krytyczna wypowiedź Donalda Tuska o nominatach Prawa i Sprawiedliwości jest atakiem. Nie inaczej jest po tym, gdy były premier stwierdził, że nie powierzyłby prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu Szkolnej Kasy Oszczędności.

Jak tłumaczy autor materiału „Wiadomości” Konrad Wąż, pod wodzą Adama Glapińskiego NBP zarobił dla Polski miliardy. Ba, „tylko w ubiegłym roku wpłacił do budżetu 7,5 miliarda”.

Adam Glapiński jest prezesem NBP od czerwca 2016. W 2017 bank centralny zanotował stratę w wysokości 2,5 miliarda złotych, w 2018 miał co prawda zysk w wysokości ponad 3,5 miliarda, ale do budżetu nie wpłacił nic. Dopiero w 2019 zysk wyniósł 7,8 miliarda i budżet zgodnie z ustawą został zasilony kwotą prawie 7,5 miliarda złotych.

Z materiału „Wiadomości” nie dowiemy się, że najważniejszym celem NBP jest trzymanie równowagi między inflacją a deflacją, a to właśnie za prezesury Glapińskiego inflacja w Polsce jest bardzo wyraźna i rośnie. Jednocześnie, mamy już ujemne stopy procentowe, co oznacza, że „dzięki” NBP z jednej strony, coraz mniej możemy kupić za pieniądze, które posiadamy (inflacja) a z drugiej, trzymanie pieniędzy w banku nie generuje żadnego zysku. Za chwilę może okazać się, że klient musi dopłacać do trzymania oszczędności na rachunku bankowym. To nie jest wymysł krwiożerczych banków komercyjnych, które są nastawione na zysk. To nieodpowiedzialna polityka monetarna obecnego kierownictwa banku centralnego.

Źródło: „Newsweek”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie