Po godzinach

Pawłowicz rozpętała burzę na Twitterze. Poszło o…urodę Moniki Olejnik

Krystyna Pawłowicz, chyba najbardziej kontrowersyjna sędzia Trybunału Konstytucyjnego w historii III RP, znów wywołała niepotrzebne emocje. Postanowiła bowiem… skomentować urodę jednej z dziennikarek.

Pawłowicz łamie zasady kodeksu etycznego

Zgodnie z Kodeksem Etycznym Sędziego Trybunału Konstytucyjnego, każdy sędzia TK zobowiązany jest m.in. do “przestrzegania dobrych obyczajów”. Pawłowicz chyba nigdy nie wczytała się w ten dokument nazbyt dokładnie. Nie chodzi już nawet o jej słynne tweety, w których obraża wszystkich, którzy mają inne zdania niż ona. Teraz przeszła bowiem samą siebie.

Była posłanka PiS postanowiła bowiem wypowiedzieć się nt. urody dziennikarki TVN24 Moniki Olejnik. Skomentowała jeden z artykułów, w którym stwierdzono, że słynna prowadząca “Kropkę nad i” wygląda “jak licealistka”.

“Licealistka…” – skomentowała to Pawłowicz, dołączając do wpisu niekorzystne zdjęcie dziennikarki.

Co ciekawe, dość chamskie zachowanie Pawłowicz sprawiło, że Olejnik w obronę wzięli dziennikarze kojarzeni zarówno z lewą, jak i prawą stroną sceny politycznej.

I tak np. dziennikarz TOK FM Piotr Maślak nie krył oburzenia:  “Ja w to nie wierzę. Jakież to prymitywne, pani sędzio. Co pani wyprawia?”

Powinna być taka ustawa, wskazująca stanowiska (w tym sędziowie TK), które traci się z mocy prawa za samo otwarcie konta w społecznościówkach” – dodał Rafał Ziemkiewicz, którego trudno posądzać pro TVN-owskie sympatie.

Pawłowicz nawet wtedy nie skorzystała jednak z prawa do milczenia. Maślaka nazwała “kłamczuchem”, zaś Ziemkiewicza “megalomanem”, który ma “problem sam ze sobą”.

Potem przeszła już do szerszego ataku na… niemal wszystkich. Gdy jeden z internautów zauważył, że takie słowne przepychanki są bez sensu, odpisała mu: “Idź już, filozofie, spać”. 

Sugerowała też, że za atakami na nią stoją… lewacy. Jak dodała, sama nie prowokuje ataków. “Czasem komuś w obronie odpowiem, ale nie ‘szarpię się'” – podsumowała.

Jak widać, Pawłowicz nadal popisuje się na Twitterze chamstwem i prostactwem. Zdecydowanie nie przystoi to sędzi TK. Była posłanka daje “wspaniałe” świadectwo tego, na kogo stawia PiS.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie