Polityka

Pawłowicz nie potrafi się powstrzymać. Znowu szokuje na Twitterze

Dziś zmarł Jan Szyszko, były minister środowiska w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Okazało się, że dla posłanki Krystyny Pawłowicz ta smutna wiadomość jest pretekstem do kolejnego ataku na prywatne media.

Pawłowicz chodzi zwłaszcza o TVN. W swoim nowym tweecie otwarcie napisała ona, że „TVN pewnie się cieszy” ze śmierci Szyszki. Dopisała też, że „wczoraj wściekle szczuli” na byłego ministra, co miało chyba wprost doprowadzić do jego śmierci.

Szaleństwo czy cynizm?

Pani poseł kończy już swoją karierę. Do dziś nie znamy jednak jasnej odpowiedzi, czy jej kontrowersyjne wypowiedzi są tylko cynizmem, czy czymś znacznie gorszym. Gdyby chodziło jednak o ten pierwszy, Pawłowicz nie miałaby już dziś celu, by nadal promować się za pomocą mediów społecznościowych (co ważne, jest topową posłanką w kategorii wywoływania emocji na Twitterze czy Facebooku). W końcu nie kandyduje do nowego Sejmu. Sama przyznaje, że z powodów zdrowotnych. Dlaczego więc nadal atakuje niezależne media i opozycję. Czy to już kwestia dziwnego przyzwyczajenia?

Swoją przygodę z polityką kończy jednak szczególnie niesmacznie.

„Profesor, jako człowiek wrażliwy, tego już nie mógł znieść… Zaszczuliście kolejnego wybitnego patriotę… Cieszycie się TVN, co?”

– tak, to naprawdę jej wpis i jej słowa.

Pawłowicz nie odpuści

Wiele więc wskazuje na to, że Pawłowicz będzie nadal publikowała swoje szokujące wpisy. Jej bezpośrednia kariera polityczna dobiega jednak końca. Wyborcy nie zobaczą jej nazwiska na obecnych listach wyborczych.

W jednym z ostatnich wywiadów sama przyznała, że nierzadko specjalnie szokowała media, by wywoływać sensację. Krótko mówiąc: pani profesor lubi chyba, gdy się o niej pisze i mówi. A że nie zawsze jest to pozytywny przekaz? Chyba jej samej to nie przeszkadza.

Jan Szyszko w latach 2015–2018 był ministrem środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Pełnił tę funkcję też w latach 1997-1999 i 2005-2007. Był leśnikiem, pracował jako nauczyciel akademicki. W nadchodzących wyborach parlamentarnych kandydował z okręgu 20., tzw. obwarzanka warszawskiego. Był posłem na Sejm V, VI,VII i VIII kadencji..

 Źródło: Twitter

fot. youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie