Polityka i Społeczeństwo

Pawłowicz daje lekcję dobrych manier Gowinowi. Kuriozalny wpis posłanki

Krystyna Pawłowicz tradycyjnie nie zawodzi w budzeniu medialnych kontrowersji. Posłanka tym razem postanowiła postawić do pionu koalicjanta PiS, Jarosława Gowina. Wicepremier otrzymał bowiem od Pawłowicz lekcję dobrych manier, co w kontekście stylu wypowiedzi posłanki jest jedną z najbardziej absurdalnych i ociekających hipokryzją rzeczy, jakie można zobaczyć w internecie.

Pawłowicz, która słynie z wprost obrażania ludzi, którzy reprezentują inne poglądy, sama poczuła się dotknięta odnoszeniem się do czołowych polityków PiS “po nazwisku”, bez zachowania tradycyjnych form grzecznościowych. Wicepremier otrzymał zatem reprymendę, że dla niego nie jest “Morawiecki”, a “premier Morawiecki”, nie Kaczyński, a “prezes Kaczyński”. Kuriozalności całości wypisu dodaje potraktowanie wicepremiera z góry i określenie go słowami, że “jest Pan ładny”.

W takim momencie warto sobie przypomnieć zatem jakie formy nie oburzały posłanki, kiedy choćby próbowała politycznie ograć śmierć 14-latka:

Wicepremier nie chciał sprawy komentować, ale wywołany do tablicy odniósł się do słów Pawłowicz zarzucając jej, co niecodzienne na prawicy, seksizm. Przy okazji wytknął posłance, że cała awantura jest zwyczajnie burzą w szklance wody, ponieważ brak szacunku wobec prezesa to wynik tylko i wyłącznie redakcyjnej edycji, a w wywiadzie zachowano natomiast należytą czołobitność.

Co ciekawe, to nie jest jedyny przytyk posłanki. Pawłowicz bowiem ma pretensje do wicepremiera, że nie zachowuje się jak marionetka prezesa i potrafi się wypowiedzieć na różne tematy bez każdorazowego pytania Nowogrodzkiej o zdanie. Dała tym samym wymownie wyraz przekonaniu, że “Porozumienie” Jarosława Gowina nie jest żadnym koalicjantem, ale zwykłą przystawką PiS, które nie ma prawa nawet do własnego zdania:

Cała sytuacja pokazuje do jak absurdalnego poziomu są sprawdzone relacje wewnątrz obozu dobrej zmiany. Czołobitność, lizusostwo, chodzenie na pasku prezesa, niektórym tak uderzyło do głowy jako “dobry standard” polityki, że postępowanie, które nie wpisuje się w powyższy kanon od razu wywołuje falę agresji.

Krystyna Pawłowicz swoimi wpisami może nas nie raz oburzać, to innym czasem bawić, ale jej twórczość jest świetnym przykładem obrazującym jak wygląda mentalność polityków partii rządzącej.

fot. flickr/Lukas Plewnia

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie