Polityka i Społeczeństwo

Paweł Kukiz zdradził, jak zagłosuje ws. kluczowej ustawy dotyczącej szczepień. “Już poinformowałem Prawo i Sprawiedliwość…”

Kukiz'15 na równi pochyłej. Muzyk oszukał swoich wyborców?
fot. flickr/Sejm RP

Obóz władzy ma ogromny problem z projektem ustawy, która daje pracodwacom możliwość sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony. Głos zabrał Paweł Kukiz.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy, która daje możliwość sprawdzenia przez pracodawcę, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Po jej wejściu w życie pracodawca będzie mógł np. przesunąć na inne stanowisko niezaszczepionego pracownika, żeby ograniczyć ryzyko zakażeniowego paraliżu firmy. Ta ustawa budzi potężne kontrowersje w obozie władzy i już wiadomo, że PiS w swoich szeregach nie znajdzie dla niej większości w Sejmie.

Podczas konferencji, na której omawiano założenia projektu ustawy, politycy PiS nadziali się na atak Artura Dziambora. Polityk Konfederacji w świetle kamer wykrzyczał swoje niezadowolenie z prezentowanego pomysłu. Obie formacje walczą o ten sam antyszczepionkowy elektorat.

Paweł Kukiz ze swoimi trzema posłami zapewnia Jarosławowi Kaczyńskiemu – na podstawie zawartego porozumienia – większość w wielu głosowaniach. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie ma co liczyć na pomoc muzyka w przegłosowaniu gorącego projektu ustawy.

– Już o tym poinformowałem Prawo i Sprawiedliwość, że na pewno nie zagłosuję za ustawą, która przewiduje, że pracodawca może sprawdzać, czy ktoś był zaszczepiony czy nie – powiedział muzyk Polskiej Agencji Prasowej, cytowany przez Polsat News. – Jeśli ta ustawa i tak przejdzie bez mojego udziału, to w takim razie obywatele – jako pracodawcy dla posłów – mają prawo sprawdzać, czy posłowie zostali zaszczepieni czy nie – dodał.

Mniejsza tym, czy Paweł Kukiz poprze projekt, czy nie. Jest jednak w jego argumentacji spora doza logiki, dotycząca szczepień posłów. Dla rozkrzyczanych antyszczepionkowych posłów Konfederacji, to może być bardzo dotkliwe rozwiązanie. Ten postulat Pawła Kukiza ma nasze całkowite poparcie.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie