Polityka i Społeczeństwo

Paweł Kukiz stracił kupę kasy. Walka z systemem kosztowała go zbyt wiele

Gwiazda Pawła Kukiza chyba już przeminęła. Rozpłynął się w koalicji z PSL i nie wywołuje już takich emocji jak jeszcze kilka lat temu.

Na domiar złego, chyba zaczyna żałoważ swojej kariery w polityce, bo nie dość, że niczego szczególnego nie zwojował, to jaszcze stracił potencjalne możliwości zarobku

Ta poselska pensja to naprawdę niewiele w porównaniu z zarobkami artystów, nawet podstarzałych już muzyków rockowych – zwierza się Faktowi Paweł Kukiz. Przypomnijmy, że pensja posła to około 8000 zł brutto. Do tego dochodzi 2400 zł nieopodatkowanej diety.

A za koncert mógłby otrzymywać nawet do 30 tysięcy złotych!

 – Kiedyś grałem nawet 50 koncertów w roku – chwali się Kukiz. – W Polsce muzyk, nawet nie jakiś wybitny, może zarabiać więcej niż poseł – przekonuje Kukiz, który porzucił karierę rockmana dla Sejmu. Jak przekonuje – zrobił to dla idei, by zmienić coś w Polsce. Niestety, jak JOW-ów nie było, tak nie ma. Na dodatek niektórzy zarzucają mu sojusz z “systemem’, który tak bardzo chciał zwalczać.

Nie zapominajmy jednak, że sporo pieniędzy Paweł Kukiz otrzymuje z tantiem, podobno około 250 tys. PLN, więc na biedę nie musi narzekać.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie