Polityka i społeczeństwo

Paweł Kukiz ostro o Morawieckich. Były muzyk nie przebiera w słowach

Kukiz pogrąża Morawieckiego. Setki tysięcy nieprawidłowo wydanej dotacji
fot. flickr/Sejm RP

Lider ugrupowania Kukiz’15 zaliczył dziś medialny rajd po kilku redakcjach, w których odniósł się do bieżących wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Rozpoczął od udzielenia wywiadu tabloidowi “Super Express”, gdzie przekonywał o tym, że zarobki parlamentarzystów są zbyt niskie i wobec tego zaapelował o rozważenie zmian ustawowych w tym zakresie. Jego zdaniem sytuacja, w której posłowie zarabiają przykładowo mniej niż wójt czy burmistrz są niezrozumiałe.

(…) sytuacja, gdy szef trzeciej siły parlamentarnej dostaje mniej niż wiceburmistrz w gminie w której mieszka, to jest normalne? Mówię o nienormalności. Nie żalę się i nie żądam. Mało tego… Sam zagłosowałem za obniżeniem posłom pensji, ale to nie znaczy, że zgadzam się na sytuację, by burmistrz zarabiał więcej niż prezydent. Trzeba napisać siatkę płac i zrobić coś na zasadzie mnożnika – stwierdził Paweł Kukiz w rozmowie z Piotrem Witwickim w „Politycznym Graffiti” Polsat News.

Kolejnym punktem rajdu po mediach był program “RzeczoPolityce” w redakcji “Rzeczpospolitej” i tam Paweł Kukiz odniósł się do bieżących problemów premiera Morawieckiego, związanych z ujawnieniem taśm z jego udziałem oraz kwestii propozycji jego posłów, by w sprawie afery taśmowej powołać sejmową komisję śledczą. Lider ruchu Kukiz’15 nie ma wątpliwości, że szef rządu powinien ustąpić z piastowanego stanowiska.

– Taśm jest ok. setki, to są setki godzin rozmów, to stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Nie ma gwarancji, że te taśmy nie są w dyspozycji obcych służb, które mogą szantażować polityków. (…) Premier nie jest osobą transparentną, bo jeśli się pod stołem załatwia jakieś podwyżki (w przypadku syna Czarneckiego – red.), czy wręcz łapówki (to nawiązanie do fragmentu rozmowy na temat Grada i sugestii, by przekazać mu jednorazowo pewną sumę pieniędzy – red.), to człowiek o takiej etyce nie powinien reprezentować narodu polskiegostwierdził Paweł Kukiz.

Dalej było tylko ostrzej, bo rozmowa polityka z Jackiem Nizinkiewiczem zeszła na kwestię Kornela Morawieckiego, którego prorosyjska retoryka szokuje w ostatnich miesiącach polską opinię publiczną. Lider ugrupowania, który wprowadził ojca obecnego premiera do Sejmu mówi wprost: “Rodzina Morawieckich jest problemem dla Polski”. Paweł Kukiz zastanawia się głośno, czy nie jest ona spowodowana faktem, że taśmy obciążające premiera są w dyspozycji rosyjskich służb. Ujawnił również, że gdy wziął marszałka seniora na listy wyborcze, jego jawnie prorosyjskie poglądy nie były mu znane.

Źródło: 300polityka.pl/Rzeczpospolita

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie