Polityka i Społeczeństwo

Paweł Kukiz dokonał przełomu. Szykuje się rozpad Koalicji Polskiej?

Jak zapowiedział, tak zrobił. Paweł Kukiz zarejestrował swoją partię – K’15. Czy to zapowiedź rozpadu Koalicji Polskiej? Przez ostatnie miesiące polityk-rockman wyrażał swoje niezadowolenie z działań PSL-u. 

K’15

Partię K’15 zarejestrowano w Sądzie Okręgowym w Warszawie pod numerem 413 w rejestrze partii politycznych. Teraz postanowienie o wpisie do ewidencji partii politycznych musi się uprawomocnić, co ma nastąpić w najbliższych dniach.

Nazwa pochodzi oczywiście od pierwszej litery nazwiska założyciela i nawiązuje do roku, w którym ten osiągnął świetny wynik w wyborach prezydenckich. W 2015 r. Kukiz zajął w nich trzecie miejsce, a parę miesięcy potem ze swoim ruchem wszedł do Sejmu w gronie swoich nowych współpracowników.

Niestety potem wszystko zaczęło się walić. Z klubu poselskiego odchodzili kolejni członkowie, a rok temu, by pozostać w parlamencie kukizowcy musieli wejść w sojusz z PSL-em. Tak powstała Koalicja Polska.

Początek końca koalicji?

Koalicja Kukiza z ludowcami pozwoliła politykom przekroczyć próg wyborczy, ale dalej było coraz gorzej. Jej kandydat na prezydenta, Władysław Kosiak-Kamysz, zyskał bardzo niskie poparcie w czasie wyborów prezydenckich. Sam założyciel K’15 publicznie wyrażał niezadowolenie dot. sojuszników. Zaczął straszyć, że założy swoje ugrupowanie.

W efekcie założył właśnie K’15, która to partia ma być krokiem w stworzeniu “prawdziwej” Koalicji Polskiej. Rockmen porównywał nawet swój pomysł do włoskiego Ruch Pięciu Gwiazd, z którym jego ugrupowanie współpracuje. – Łączą je [ruchy Pięciu Gwiazd i Kukiz’15] postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów – podkreślał w mediach.

Jak na razie były lider zespołu Piersi zadeklarował, że Kukiz’15 pozostanie w Koalicji Polskiej, dopóki będzie wspólnie z PSL realizować wspólne postulaty. Ponoć liczy na to, że wspólny klub dotrwa do końca tej kadencji.

Źródło: polsatnews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie