Polityka i społeczeństwo

Paweł Kukiz bez ogródek o Kaczyńskim. Takiego porównania prezes mu nie wybaczy?

Paweł Kukiz – choć jeszcze cztery lata temu mogło wydawać się, że jest mu bliżej do PiS niż do opozycji, dziś nie pozostawia na partii rządzącej suchej nitki. Dlaczego i co się stało? Wiele światła na tę sytuację rzuca nowy wywiad z rockmenem-politykiem.

Gdyby Paweł Kukiz poprzestał na nagrywaniu płyt z zespołem Piersi i Janem Borysewiczem, zapewne przeszedłby do historii jako zaangażowany społecznie muzyk, bowiem już wcześniej wypowiadał się na różne sprawy dotyczące polityki. Niestety (lub stety) w pewnym okresie swoje życia postanowił powalczyć o prezydenturę. Z jakim skutkiem? Dla tych, którzy nie pamiętają – wywalczył trzecie miejsce na podium w 2015 r., po Andrzeju Dudzie i Bronisławie Komorowskim. Potem nastał czas na Kukiz ’15 – ruch polityczny z własnym komitetem wyborczym. Ponownie się udało. Kukiz wszedł do Sejmu z gronem nowych posłów. Potem było jednak już tylko gorzej…

Kukiz uderza w Kaczyńskiego

Choć kontrowersyjnemu rockmenowi kariera polityczna nie wyszła i dziś w akcie desperacji startuje z list Koalicji Polskiej, czyli w istocie PSL, nadal ma dość trzeźwą ocenę sytuacji.

W rozmowie z Andrzejem Gajcym w programie “Onet Opinie” Kukiz określił Jarosław Kaczyński jako współczesnego Edwarda Gierka: – “Mentalnie tkwi w ustroju komunistycznym” – mówił Kukiz, – “Polska może być demokratyczna, jeśli on będzie królem” – dodawał.

Uważa też, że już sam fakt wyboru Mariana Banasia na szefa NIK świadczy o tym, że “jesteśmy państwem z dykty”. – W czasach, gdy Banaś był szefem KAS, służby powinny wiedzieć o nim wszystko. Bardzo możliwe, że wiedziały, ale wolały o tym nie mówić, bo prezes właśnie Mariana wskazał – powiedział.

Kaczyński nowym Gierkiem?

Porównanie Kaczyńskiego do Gierka nie jest oryginalne, ale trafne. Towarzysz Edward także wprowadził w Polsce dobrobyt, ale był to dobrobyt na kredyt. Zadłużył kraj, zaś owe kredyty spłacaliśmy potem przez kilka dekad. Co jednak warto podkreślić, Gierek starał się te środki niezdarnie inwestować. PiS z kolei po prostu rzuca je na rynek w postaci 500 plus.

Źródło: Onet.pl
Fot. Flickr/Piotr Drabik

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie