Polityka i Społeczeństwo

Patrykowi Jakiemu się nie wiedzie. Musi przeprosić Donalda Tuska, śmieje się z niego Zbigniew Boniek

Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka jako ilustracji swoich złośliwości wobec Donalda Tuska. Publikacja przeprosin nastąpi w ciągu 14 dni – poinformował na Twitterze Roman Giertych.

A chodzi o sprawę sprzed dwóch lat, i bardzo niesmaczny żart, którym Patryk Jaki podzielił się w sieci ze światem. Ówczesny wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS umieścił na Facebooku zdjęcie płaczącego Donalda Tuska i podpis: Nasi przegrali z Meksykiem (chodziło o mecz piłki nożnej). Problem polega na tym, że fotografia pochodziła z pogrzebu posła PO, Sebastiana Karpiniuka.

Oczywiście poseł PiS się tłumaczył, że nie on jest autorem żartu, że wrzuciła go osoba prowadząca jego profil. Koniec końców Jaki przeprosił i zapowiedział wysłanie sprzętu sportowego dla dzieci na stadion im. Sebastiana Karpiniuka. – ­Wolą przewodniczącego Donalda Tuska jest, aby wpłata ze strony pana Jakiego nastąpiła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział wtedy Giertych, który był prawnikiem Tuska i dodał, że przewodniczący Parlamentu Europejskiego nic o przekazaniu sprzętu nie wiedział.

Jednak dopiero teraz, po dwóch latach Jaki i Tusk podpisali ugodę w tej sprawie. – Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka jako ilustracji swoich złośliwości wobec Donalda Tuska. Publikacja przeprosin nastąpi w ciągu 14 dni – napisał na Twitterze adwokat Giertych.

Jak nie idzie, to nie idzie. W poniedziałek, dzień przed podpisaniem ugody z Donaldem Tuskiem, dostało się Jakiemu od… Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN śmiał się na Twitterze z kraciastej stylizacji byłego wiceministra sprawiedliwości i odsyłał na lekcje stylu do Grzegorza Krychowiaka.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1264978162213060611?s=20

Bońkowi odpowiedział sam zainteresowany i to aż dwukrotnie.

Zdjęcie: Alexandros Michailidis/Shutterstock, źródło: Onet, Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie