Kultura Po godzinach

Patryk Vega stracił samochód. Jego luksusowe Lamborghini zostało zarekwirowane przez skarbówkę

Vega Pętla
Screen/ Onet News

Patryk Vega nie miał dobrego tygodnia. Reżyser stracił swój samochód. Luksusowe, warte 2,5 mln złotych Lamborghini Aventador, zostało zarekwirowane przez Urząd Skarbowy.

O sprawie poinformował „Super Express”. Według ustaleń gazety zarekwirowanie pojazdu przez skarbówkę miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Dlaczego Vega stracił luksusowe, sprowadzone z USA auto? Według „Super Expressu” może chodzić o nie opłacenie cła, pojawia się też wątek podrobienia dokumentu.

Takie rewelacje „Super Express” usłyszał od Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Nadzoruje ona śledztwo w sprawie o przestępstwo skarbowe „dotyczące uszczuplenia należności celno-podatkowych w związku z uzyskaniem, na podstawie podrobionego dokumentu zwolnienia od należności sprowadzonego z USA do Polski w 2019 roku w ramach mienia przesiedleńczego samochodu marki Lamborghini Aventador”.

Jak czytamy w piśmie prokuratury, auto zostało zgłoszone w Agencji Celno-Ekspedycyjnej jako „mienie przesiedleńcze obywatelki USA”.

Objęty procedurą celną został dopuszczony do obrotu z całkowitym zwolnieniem od cła oraz należności podatkowych z tytułu importu towarów w związku ze spełnieniem warunków, w tym warunku używania pojazdu w poprzednim miejscu zamieszkania przez okres co najmniej 6 miesięcy przed datą, w której osoba zainteresowana przestała zamieszkiwać w państwie trzecim – informuje prokuratura.

Do zgłoszenia celnego dołączono kserokopię dokumentu, z którego wynikało, że został on kupiony 31 sierpnia 2018 roku. I to właśnie ten dokument miał zostać podrobiony. Faktycznie samochód miał zostać zakupiony 21 stycznia 2019 roku, a tym samym nie było przesłanek do zwolnienia od opłaty cła. Auto zostało więc zarekwirowane od obecnego użytkownika, którym jest Patryk Vega.

– Nastąpiło uszczuplenie należności celnych i podatkowych w kwocie przekraczających 700 tysięcy złotych.W związku z toczącym się postępowaniem samochód został zabezpieczony od osoby, która go użytkowała. Postępowanie w tej sprawie toczy się – czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie