Polityka i Społeczeństwo

Patryk Jaki znów z fatalnym skutkiem szlifuje angielski! Zgadnijcie, kogo zaczął zaczepiać na Twitterze

Jaki przyznaje, że władza kłamała w sprawie sądów miesiącami. Ordynarne słowa wiceministra
Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Sekretarz stanu USA Antony Blinken skrytykował to, co w środę miało miejsce w polskim Sejmie. Chodzi oczywiście o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji i nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczącą możliwości kwestionowania ważności decyzji administracyjnych związanych z m.in. reprywatyzacją. Na jego uwagi zareagował europoseł Patryk Jaki.

Patryk Jaki odpowiada amerykańskiemu politykowi

Sekretarz stanu USA Antony Blinken stwierdził, że działanie Sejmu “znacznie osłabi wolność mediów w Polsce”. Dodał, że zmartwiło go uchwalenie ustawy “bardzo ograniczającej możliwość rekompensat dla ofiar Holokaustu i właścicieli mienia, które zostało skonfiskowane w czasach komunizmu”.

Na jego słowa postanowił odpowiedzieć nie kto inny jak europoseł Patryk Jaki. Stwierdził:

Kto zdecydował, że władze komunistyczne zostały zainstalowane w Polsce? Pamięta Pan nagrodę, którą Polska otrzymała za bycie najbardziej lojalnym sojusznikiem USA i Anglii? Pamięta Pan, kto poprosił USA o pomoc podczas Holokaustu, kiedy naprawdę mogliście pomóc?

Prawdziwa dyplomacja

Jego słowa zostały jednak szybko wyśmiane przez internautów. Uznali, że to “prawdziwa dyplomacja”. Oczywiście były to kpiny. Ponadto wytykano mu, że wraca do starych czasów, zamiast odnieść się do bieżących wydarzeń. Poza tym co oznacza sformułowanie “help with the Holocaust”? Że niby Polska prosiła Stany o pomoc w Holokauście?! Europoseł pisze swoją wersję historii? I potem się dziwić, że na Zachodzie używa się skandalicznego, przekłamanego określenia “polskie obozy zagłady”…

Dziennikarz WP Marek Mikołajczyk zauważył na Twitterze, że to nie europoseł powinien zajmować się dyplomacją Polski. Napisał:

Mamy Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Biuro Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta, gabinety, rady, doradców politycznych, centra informacyjne, inne ciała kolegialne… a na końcu polską politykę zagraniczną kreuje w sieci Patryk Jaki.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie