Po godzinach

Patryk Jaki “zaatakował” Morawieckiego. Teraz gęsto się tłumaczy ze swoich słów

Screen/ Gazeta.pl

Pan premier oszukuje – powiedział Patryk Jaki na antenie TVN24. Polityk szybko się jednak zreflektował i poprawił, tłumacząc, że było to tylko przejęzyczenie.

Patryk Jaki był gościem programu „Kawa na Ławę” na antenie TVN24. Jednym z tematów rozmowy była sprawa unijnego budżetu i veto, którym grozi Polska. Jakiemu przypomniano, że jeszcze kilka miesięcy temu premier Mateusz Morawiecki głosił sukces w negocjacjach z Unią i zapewniał, że Polska jest największym beneficjentem budżetu. Wtedy też premier mówił, że mechanizm powiązania środków z praworządnością, którego tak bardzo boi się PiS, nie wejdzie w życie.

I wtedy właśnie Patryk Jaki powiedział te znamienne słowa: „Pan premier oszukuje”. Polityk szybko się zreflektował i w akompaniamencie śmiechu pozostałych gości poprawił swoje – jak zapewniał – przejęzyczenie.

Pan premier podkreśla, że nie został oszukany i że miało nie być wiązania funduszy europejskich z praworządnością – podzielił się taką poprawioną wersją europoseł.

Freudowski błąd, panie pośle – skwitował prowadzący program Konrad Piasecki.

Mój stosunek do lipcowego szczytu był powszechnie znany. Mówiłem, że to błąd i stanie się to co teraz wszyscy widzimy. Przykro mi, że miałem rację. A „przejęzyczenie” w praktyce wyglądało tak i oczywiście najłatwiej uciekać od tego co najważniejsze w sprawie tj.osłabienia Polski – napisał potem na Twitterze Jaki.

Wersja „freudowska” jednak nie zaginęła – nagranie szybko stało się hitem sieci.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie