Polityka i Społeczeństwo

Patryk Jaki wkracza na front walki wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Te zaskakujące słowa mogą przyczynić się do jej rozpadu

Bunt na pokładzie? Patryk Jaki zaskoczył wszystkich swoim nowym wpisem na Facebooku. “Nasz obóz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce być “prawicą retoryczną”, czy prawdziwą” – napisał polityk w social mediach. O co mu chodzi?

Patryk Jaki: co się stało?

Wielu z Was zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób – napisał Jaki. Dalej zadaje pytanie, dlaczego za politykiem KO nadal stoją duże miasta. – Źródłem problemu jest wroga socjalizacja społeczeństwa polskiego, której rosnące wpływy są właśnie najbardziej ekspansywne w miastach – tłumaczy.

Następnie dodaje o uplatfarmianiu PiS-u”. Od kiedy mainstream w naszym ośrodku tworzy »nowa ekipa«, ludzie którzy chcą działaniami bronić takich wartości, jak społeczna nauka kościoła, rodzina czy w końcu reforma państwa, są wyzywani od »jakobinów«, »jastrzębi« czy w najlepszym przypadku radykałów – ocenia.

Zjednoczona Prawica się rozpada?

W dalszej części opisuje klimat wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Stworzono u nas jakiś system kozetki, na której co jakiś czas trzeba się spowiadać ze swojej prawicowości, bo to »szkodzi kampanii jednej czy drugiej« – opisuje Jaki.

Jego zdaniem to błąd bowiem “fakty są takie, że Andrzej Duda wygrał wybory głosami prawicy (w drugiej turze mobilizacja wschodu i mniejszych ośrodków oraz największy przepływ z Konfederacji, a pełna porażka w »centrum« Kosiniaka czy Hołowni)”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie