Polityka i Społeczeństwo

Patologiczny układ PiS w pigułce. Właśnie dlatego afera Srebrnej może nigdy nie zostać wyjaśniona

Państwo PiS to nie jest już nawet słynny “ch…, dupa i kamieni kupa“. To karykatura sprzeniewierzająca się podstawowym zasadom współczesnej demokracji i to w dodatku bardzo niesmaczna.

Zasady, takie jak demokratyczne państwo prawa, trójpodział władzy, niezależność władzy sądowniczej – nie są w systemach zachodnich wpisane w ustawę zasadniczą jako nic nieznacząca zachcianka. Reguły te mają chronić obywateli przed samowolą państwa, strzegąc ich przed bezkarnością fukcjonariuszy publicznych.

Przykładem patologii państwa, gdzie jedna partia, a w zasadzie jeden człowiek, skupia w swoim ręku wszystkie atrybuty władzy, jest tzw. afera Srebrnej związana z nagraniami, na których Jarosław Kaczyński bawi się po kryjomu w biznesmena, korzystając z mienia, które zostało przez jego otoczenie pozyskane w niejasny sposób.

Dziś Kaczyński i jego otoczenie publicznie deklarują, że państwo działa i jego organy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, zaś w PiS nie ma świętych krów. Patrząc jednak na to, jak bardzo upolityczniona jest prokuratura, czy kto jest szefem CBA, śmiem wątpić w uczciwość intencji obozu rządzącego.

Układ władzy w PiS doskonale ilustruje poniższa grafika, która pokazuje patologię wzajemnych powiązań najważniejszych osób w państwie.

Biorąc pod uwagę, że Kaczyński w ramach “próby wyjaśnienia” afery udzielił ustawionego wywiadu magazynowi “Sieci” braci Karnowski, jak na dłoni widać, jakie są prawdziwe intencje obozu władzy w kwestii dojścia do prawdy.

Po raz kolejny okazuje się, że dla Prawa i Sprawiedliwości wszystkie zwierzęta są równie, ale niektóre są równiejsze…

źródło: Wykop.pl

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie