Polityka i Społeczeństwo

“Paskowy” przeszedł samego siebie. Tak TVP Info pokazywała konwencję PO

“Defekt Tuska”, “Tusk wobec kryzysu swojego przywództwa”, “Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy” – tak za pomocą “pasków” sobotnie wystąpienie Donalda Tuska skomentowało TVP Info.

TVP Info atakuje Tuska

W sobotę 18 września odbył się kolejny konwent krajowy Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie miało miejsce w Płońsku. Oczywiście głównym punktem było przemówienie lidera formacji – Donalda Tuska. Polityk wiele mówił o tym, co dzieje się w naszym kraju. Zapewnił, że zadaniem PO jest dziś obrona “Polski w Europie” i “Europy w Polsce“.

– Unia w każdym wymiarze przeszkadza Kaczyńskiemu i PiS-owi. To co ich powstrzymuje, to wyłącznie to, że 80 proc. Polaków jest przeciwko (wyjściu z UE – red.) – mówił.

Publicznie zaproponował, by z czasem, gdy Polską będzie rządziła PO, wpisać do konstytucji zapis gwarantujący, że wypowiedzenie członkostwa w UE wymagałoby większości 2/3 głosów w Sejmie.

O przemówieniu Tuska dowiedzieli się też widzowie TVP Info. Tym razem w programie opublikowano paski: “Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy”, “(D)Efekt Tuska?”, “Bajka Tuska o polexit”, “Nieudany powrót Tuska do Platformy”.

Reakcja internautów

“Piękne, mądre słowa Donalda Tuska w Płońsku. I wielki entuzjazm w Platformie Obywatelskiej. Tymczasem…. w TVP! W telewizji podobno… nie partyjnej, nie rządowej, ale publicznej. Podobno!” – napisał z kolei na swoim Twitterze senator Adam Szejnfeld.

Słynne już paski wyśmiał też dziennikarz Jacek Nizinkiewicz:

“„Defekt Tuska”, „Tusk wobec kryzysu swojego przywództwa”, „Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy”, „Nieudany powrót Tuska do Platformy” – to tylko cześć pasków TVP Info z ostatnich pięciu minut. Jak to nazwać?”

Internauci zaczęli mu odpowiadać. Jeden z nich wyraził się aż nazbyt dosadnie:

Jak widać, TVP Info utrzymuje poziom, do którego już się przyzwyczailiśmy.

Źródło: Twitter, TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie