Polityka i Społeczeństwo

Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu objawił światu swoje istnienie. To fatalne wieści dla programu szczepień

screen Twitter Anna Maria Siarkowska

W parlamencie istnieje Zespół ds. Sanitaryzmu. Został powołany w maju i po dwóch miesiącach zrobiło się o nim głośno za sprawą kompromitującego posiedzenia.

RPD boi się eksperymentów

Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu z przytupem zaznaczył swoje istnienie. Oto Rzecznik Praw Dziecka w idealny sposób zniechęcił Polaków do szczepień.

Postawię takie pytanie, czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu? Zadaję to pytanie w kontekście różnych powikłań i odporności długookresowej – pytał Mikołaj Pawlak. Po tych słowach wszyscy złapali się za głowy. Pawlaka kontrował prof. Andrzej Horban, mówiąc, że zarejestrowane szczepienia nie są eksperymentem, ale wypowiedź RPD poszła w świat i na pewno nie pomogła w promowaniu szczepień. Zespół ds. Sanitaryzmu może zapisać sobie na konto taki „sukces”.

Ale absurdów jest więcej. Z relacji Radia Maryja wynika, że w posiedzeniu Zespołu wzięli udział Karolina i Tomasz Elbanowscy – małżeństwo, które zbiera podpisy pod petycją przeciwko szczepieniom dzieci. A jednym z członków Zespołu jest Janusz Kowalski – ten słynny Janusz Kowalski od hasła „weto albo śmierć”, który publicznie zapewniał, że nie przyjmie szczepionki (ostatecznie zmienił zdanie).

Zespół kontratakuje

Kowalski wraz z przewodniczącą Zespołu Anną Marią Siarkowską ruszyli też w teren – interweniowali w sprawie domu dziecka w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie miano szczepić dzieci „bez zgody ich opiekunów prawnych”. Dyrekcja tłumaczyła, że pełnoletni wychowankowie sami decydowali, czy chcą przyjąć preparat, a w przypadku dzieci powyżej 12 roku życia konsultowano sprawę z opiekunami prawnymi. Na placówkę wylała się fala hejtu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie