Polityka i Społeczeństwo

Papież Franciszek wrogiem nr jeden prorządowych węgierskich mediów. Sprawdźcie, dlaczego

Ale co stoi na przeszkodzie, by z papieża zrobić wroga? Tym bardziej z papieża z południowej Ameryki, którego łatwo zwyzywać od komunistów? Znamy to przecież ze swojego podwórka. I tak samo na Węgrzech prorządowe media zaczęły atakować głowę Kościoła. Redaktor naczelny gazety „Demokrata” András Bencsik stwierdził wręcz, że Franciszek niszczy chrześcijański porządek i nazwał „właściwym papieżem” Benedykta XVI.

Zsolt Bayer, jeden z liderów Fideszu, stwierdził, że papież może w ogóle na Węgry nie przyjeżdżać. Prorządowy dziennik „Magyar Nemzet” zaatakował na pierwszej stronie Franciszka za jego „proimigracyjną” postawę.

Nie za szybko?

I być może cały ten atak węgierskich prorządowych mediów jest bezpodstawny, gdyż węgierski episkopat stara się uspokoić nastroje. Według oświadczenia, które biskupi wydali w środę, papież Franciszek ma celebrować mszę zamykającą Kongres Eucharystyczny. Na mszy mają być obecni i Orbán, i Áder. Episkopat wyraził „ubolewanie”, że „w mediach rozprzestrzeniły się fałszywe interpretacje programu papieskiej wizyty” i że jej harmonogram jest wciąż przygotowywany.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Katolikus.hu


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie