Polityka i Społeczeństwo

Panika w szeregach PiS. Takiej reakcji wyborców na Polski Ład politycy obozu władzy się nie spodziewali

Fot: Krystian Maj/KPRM

Do biur poselskich parlamentarzystów PiS zgłaszają się obywatele z problemami związanymi z nowymi przepisami zafundowanymi w “Polskim ładzie”.

Wehikuł, który miał ciągnąć Zjednoczoną Prawicę od zwycięstwa do zwycięstwa, zatarł się. “Polski ład” od początku roku wprowadził kompletny chaos prawny. W rządzie pojawiają się nawet głosy, żeby się wycofać z reformy podatkowej, stającej się powoli kulą u nogi obozu władzy.

Problemy zaczynają dostrzegać posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jak informuje Wirtualna Polska, do ich biur poselskich przychodzą narzekający przedsiębiorcy.

PiS-owcy parlamentarzyści wystosowali w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Finansów i wyrażają w nim obawy o ich sytuację. Największe budzi tryb wprowadzenia zmian rozliczania zaliczek na podatek dochodowy.

– Zmiany sposobu rozliczania zaliczek na podatek zostały wprowadzone ustawami w ramach Polskiego Ładu, natomiast zmiany zobowiązujące pracodawców do stosowania ponownie starych zasad zostały wprowadzone rozporządzeniem – czytamy. Przedsiębiorcy obawiają się, że postępując zgodnie z rozporządzeniem, łamią przepisy ustawy i narażają się na odpowiedzialność karnoskarbową.

Jednym z sygnatariuszy interpelacji jest Jerzy Polaczek, były minister transportu. – Jako posłowie widzimy, że jest problem. Kontaktujemy się z wyborcami, ludzie zgłaszają się do naszych biur. Błędy komunikacyjne przy wdrażaniu nowych rozwiązań podatkowych są oczywiste – mówi w rozmowie z portalem.

Jerzy Polaczek dodaje, że nowe przepisy miały za krótki okres vacatio legis i zabrakło czasu na dokładnie wytłumaczenie podatnikom niuansów. – W styczniu nastąpiło zderzenie z rzeczywistością – podsumowuje.

Czytaj również:

Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie