Polityka i Społeczeństwo

Panika w obozie władzy. PiS chce wytoczyć najcięższe działa przeciwko Trzaskowskiemu

Chciał dopiec kandydatowi PO, obnażył swoje gapiostwo. Wpadka rywala Rafała Trzaskowskiego
Fot. Flickr/PO

PiS ponoć liczy na wojnę domową w opozycji. Chce, by w Rafała Trzaskowskiego uderzali Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Czy ci dwa zrealizują scenariusz Kaczyńskiego?

Pokrzyżowane plany PiS-u

W maju wszystko było pewne, a otwartą kwestią było tylko to, czy Duda wygrywa już w pierwszej czy dopiero w drugiej turze. Ale wygrywa na pewno. A teraz nie wiadomo, jak się rozwinie kampania – mówi gazeta.pl jeden z polityków PiS. – Teraz Hołownia i Kosiniak są w d… Będą walczyć o drugą turę z Trzaskowskim – dodaje.

Zresztą prezydent Warszawy okazuje się być od razu najmocniejszym rywalem dla Dudy.

Parę miesięcy temu z badań wychodziło, że Trzaskowski byłby dla nich lepszym kandydatem na prezydenta niż Kidawa-Błońska. Ale Kidawa też była dobra, tylko że PO sama tę Kidawę potem popsuła, a przecież ona miała trzy miesiące temu nawet 30 proc. w sondażach – to z kolei słowa osoby powiązanego ze sztabem PiS-u.

PiS nie podda się bez walki

Jedno jest jednak pewne: Trzaskowski przez to, że jest najgroźniejszym rywalem kandydata PiS-u, będzie narażony na ataki partii rządzącej. Ugrupowanie Kaczyńskiego sięgnie z pewnością po takie kapiszony jak: niespełniane obietnice wyborcze w wyborach na prezydenta Warszawy, aferę reprywatyzacyjną, awarię oczyszczalni ścieków “Czajka”, współpracę z Hanną Gronkiewicz-Waltz. To wszystko doprawi faktem, że Trzaskowski podpisał kartę LGBT+.

W akcie desperacji zapewne wyciągnie na nowo Michała Dziębę, ex-pracownika biura Platformy i znajomego Trzaskowskiego. Ten oskarżał polityka PO o branie narkotyków, romanse i wysługiwanie się prywatną firmą swego znajomego. Mimo, że Dzięba przepraszał już prezydenta Warszawy, może ponoć wrócić na arenę walki politycznej i tym razem wyciągać na jaw domniemane kontrowersje dotyczące działalności Trzaskowskiego w Parlamencie Europejskim.

PiS może też uderzać w to, że kandydata KO na prezydenta tym, nie radzi sobie z wypłatą wsparcia “tarczy antykryzysowej”.

Trzaskowski ma bardzo mocno obciążoną hipotekę – twierdzi jeden z ważnych polityków obozu rządzącego.

Czy to pomoże?

Wszystko to raczej nie sprawi, że Trzaskowski nie wejdzie do II tury. W niej zaś ma spore szanse wygrania wyborów prezydenckich. Paradoksalnie desperackie ruchy PiS-u mogą zaś wzmocnić kandydata KO…

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie