Po godzinach

Pandemia pobudza kreatywność. Sprawdźcie, jakie zaskakujące urządzenie znalazło się w jednym z kościołów

Dużą dozą innowacyjności wykazały się władze samorządowe w Tarnobrzegu. W jednym z kościołów pojawił się… automat do wody święconej.

Świat idzie do przodu, a pandemia wymusiła zmiany w w codziennych przyzwyczajeniach. Koronawirus zmusił również Kościół do wprowadzenia pewnych modyfikacji i to w tradycji, która jest tam obecna od wieków.

W odpowiedzi na większą liczbę wiernych w kościołach, która obowiązuje od 13 czerwca, władze samorządowe Tarnobrzega (woj. podkarpackie) ufundowały parafiom w mieście bezdotykowe dystrybutory wody święconej – informuje PolsatNews.pl

Jak pisze stacja, jedno z urządzeń umieszczono w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej przy klasztorze dominikanów.

Urządzenie jest bezdotykowe i zapewniają dystrybucję wody święconej w higienicznych warunkach.

Jak jest koszt takiego urządzenia? Tarnobrzeski samorząd zapłacił za jedno urządzenie 1100 zł – informuje Urząd Miasta. – W odpowiedzi na złagodzenie rygorystycznych limitów liczby wiernych w kościołach, miasto zadbało o ich bezpieczeństwo – uzasadnił tarnobrzeski magistrat.

Można postawić zasadne pytanie, czemu sprzęt został zakupiony ze środków samorządowych, a nie za pieniądze np. z tacy? Albo chociaż uczestniczenia Kościoła w części wydatków związanych z automatami do wody święconej?

Źródło PolsatNews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie