Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Pandemia Covid 19 to dopiero początek nieszczęść? Właśnie pojawił się nowy, śmiertelny koronawirus!

zmarli

– Odkryliśmy nowego koronawirusa, który jest blisko spokrewniony z wirusem MERS. Na razie NeoCoV szerzy się między nietoperzami, ale jeśli zmutuje, może przenieść się na ludzi i wywoływać śmiertelną chorobę — przekazali naukowcy z Uniwersytetu w Wuhanie i Chińskiej Akademii Nauk.

Nowa pandemia puka do drzwi

Chodzi o wirus NeoCoV, który został właśnie odkryty w Republice Południowej Afryki. Wiadomo, że jest blisko spokrewniony z wywołującym śmiertelną chorobę koronawirusem MERS-CoV.

By uspokoić czytelników warto dodać, że na razie NeoCoV rozprzestrzenia się wśród nietoperzy. Jeżeli jednak w przyszłości dojdzie do kolejnej mutacji, teoretycznie wirus może przeskoczyć na ludzi.

Według naukowców z Wuhanu infekcja NeoCoV nie może być zneutralizowana przez przeciwciała dające ochronę przed koronawirusami SARS-CoV-2 i MERS-CoV. W raporcie chińskich ekspertów dodano, że NeoCoV mógłby atakować ludzi, wnikając do ich organizmu tą samą drogą, co SARS-CoV-2, poprzez receptory komórkowe ACE2.

– Dopiero dalsze badania pokażą, czy opisany przez chińskich badaczy wirus będzie stanowił zagrożenie dla ludzi – przekazała w czwartek 27 stycznia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) agencji TASS.

WHO wraz ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE) oraz innymi organizacjami ONZ “obserwuje i odpowiada na pojawiąjące się zagrożenia ze strony wirusów odzwierzęcych”.

Pandemia 2.0

Przypomnijmy, że wielu lekarzy uważa, że COVID-19 także najpierw pojawił się u nietoperzy. Dopiero potem wirus zmutował w taki sposób, że mógł dostać się do ciała człowieka. Pochodzenie najbardziej znanego koronawirusa świata budzi jednak do teraz kontrowersje i pobudza umysły niektórych do tworzenia teorii spiskowych. Niektórzy sądzą, że “uciekł” on z laboratorium medycznego w Wuhan i tak rozpoczął swoją ekspansję na całym globie.

Czytaj także:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Prof. Simon zmiażdżył Zjednoczoną Prawicę, w obozie rządzącym zawrzało. “Czekamy na przeprosiny”

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie