Polityka i Społeczeństwo

Pamiętacie małżeństwo Elbanowskich? Okazuje się, że nieźle się ustawili za pieniądze darczyńców

Elbanowscy
Flickr.com/Prawo i Sprawiedliwość

Kiedyś tupali nogami i najgłośniej się sprzeciwiali posyłaniu sześciolatków do szkół. Dzisiaj o małżeństwie Elbanowskich słuch zaginął.

Gdy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny w czasie pandemii koronawirusa, ich fundacja milczy. A jak wynika ze sprawozdania finansowego, dużo więcej wydaje na swoje wynagrodzenia, niż na wsparcie rodziców – pisze Wirtualna Polska (WP.pl).

Fundacji Elbanowskich przyglądał się 4 lata temu “Super Express”. Ze sprawozdania finansowego wynikało, że przychody Fundacji w 2015 roku wyniosły 396 tys. zł. 279 tys. zł poszło na wynagrodzenia, co stanowiło 70 proc. wszystkich wydatków.

WP.pl przejrzała aktualne sprawozdanie finansowe z którego wynika, że w 2019 r. Fundacja pozyskała 143 tys. zł z darowizn i 30 tys. zł z wpłat 1 proc. Koszty fundacji sięgnęły 392 tys. zł, z czego 280 tys. zł stanowiły wydatki na wynagrodzenia. Elbanowscy wydali więcej na wynagrodzenia niż sięgnęły przychody. W 2018 r. przychody wynosiły 600 tys. zł z czego na pensje poszło 386 tys. zł – W fundacji prezesem jest Karolina Elbanowska. W zarządzie jest jeszcze jej mąż Tomasz. Najwyższa pensja sięgnęła niemal 9 tys. zł – pisze portal.

Jednak Elbanowscy mają jeszcze inne problemy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie