Polityka i Społeczeństwo

Palcowa bohaterka zostanie ukarana finansowo przez jej klub? Sprawdzamy, na jak wysokie kary ją stać

Fot. Wikimedia

Posłanka Joanna Lichocka rozpoczęła chyba wczoraj triumfalny marsz po tron po Krystynie Pawłowicz. Start odbył z naprawdę wielką fetą. Z dokładnie zwielkim „f*ckiem”. Parlamentarzystka poskąpiła przy okazji 2 mld zł na onkologię (wolała, by kwotę otrzymało TVP). Warto więc sięgnąć po jej własne oświadczenie majątkowe. Okazuje się, że ona sama do biednych nie należy.

Lichocka jest posłanką od 2015 roku, przy okazji członkiem PiS. Z aktywnym uprawianiem polityki nie była związana od zawsze. Wcześniej była bowiem dziennikarką pracującą m.in. w TV Republika, “Gazecie Polskiej”, TVP, Polsacie i TV Puls. Przez lata chyba nieźle zarabiała, bo jej majątek stanowią w sporej mierze nieruchomości.

Majątek kontrowersyjnej posłanki

Patrząc w oświadczenie majątkowej Lichockiej warto zauważyć, że nie posiada ona zbyt dużo pieniędzy jako takich. Jej oszczędności w gotówce wynoszą ok. 20 tys. zł i 1 067 funtów brytyjskich. Ona sama nie posiada papierów wartościowych żadnych spółek.

Ciekawiej robi się jednak w punkcie dot. nieruchomości. To one stanowią sporą część jej majątku. Mówimy tu m.in. o dwóch mieszkaniach o powierzchni kolejno: 125 i 154 m kw. Ich wartość to 950 tys. zł i 1,4 mln zł. Jakby tego było mało, posłanka PiS posiada też działki, i to kilka – o powierzchni: 2000 m kw., 2000 m kw., 3200 m kw., 290 m kw. i trzy czwarte działki o powierzchni 500 m kw. Wartość wszystkich to już ok. 2 mln zł.

Sumując te kwoty wychodzi, że wszystkie nieruchomości Joanny Lichockiej (mieszkania i działki) są warte ok. 4,35 mln zł.

Zarobki

Z kolei w dziale “inne dochody” posłanka wpisała:

·       –uposażenie poselskie – 122 121,52 zł

·       –dieta – 30 372,59 zł

·       –RMN (Rada Mediów Narodowych – przyp. red.) – 52 797,33 zł

·       –prawa autorskie – 35 416,99 zł

·       –wynajem mieszkania –76 500 zł

W ciągu roku posłanka zarobiła więc ponad 317 tys. zł.

Czym jest Rada Mediów Narodowych, do której należy? To instytucja powołana do życia w 2016 r. Jej kadencja trwa sześć lat. Powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Posłanka jeździ Hondą CRV z 2017 roku. Wartość takiego pojazdu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kredyty i pożyczki

Lichocka ma też na barkach spłatę kredytów i pożyczek:

·       –kredyt hipoteczny Pekao SA – 173 699 zł

·       –pożyczka gotówkowa Pekao SA – 5 222 zł

·       –pożyczka gotówkowa Pekao SA – 31 953 zł

Lichocka poinformowała też o pożyczce, której wartość jest niższa od wspomnianych 10 tys. zł, ale nie podała warunków, na jakich zobowiązania zostały udzielone.

W każdym bądź razie pani poseł, przez  którą min. wczoraj Sejm nie przekierował 2 mld zł na onkologię, sama należy do osób zamożnych. Szkoda, że przy tym nie myśli o innych, zdecydowanie mniej bogatych.

Źródło: Sejm.gov.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_itd=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie