Polityka i Społeczeństwo

Padło mocne porównanie. Opozycja domaga się wyjaśnień po szokujących słowach Bielana

Screen / YouTube / Fakt24.pl

Adam Bielan zszokował opinię publiczną. Stwierdził, że Polska może zrezygnować z miliardów euro z unijnego Funduszu Odbudowy. Opozycja jest przerażona takimi deklaracjami. – Próbujecie okraść Polaków z pieniędzy, które im się należą – grzmiał Borys Budka.

Bielan szokuje

270 mld euro z Funduszu Odbudowy – pakietu pomocowego na odbudowanie gospodarek o pandemii – wciąż jest dla Polski zablokowane. Warunkiem odblokowania środków jest likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Ten ruch z kolei blokuje Zbigniew Ziobro i jego frakcja, a z nią musi liczyć się Kaczyński, bo straci sejmową większość. Mamy więc pat.

Adam Bielan, europoseł PiS i lider Partii Republikańskiej, stwierdził w poniedziałek, że Polska może… zrezygnować z unijnych pieniędzy.

Będziemy musieli podjąć jakąś decyzję, ewentualnie nawet o wycofaniu się z europejskiego planu odbudowy – powiedział polityk na antenie Radia Plus.

Opozycja chce wyjaśnień

Te słowa zszokowały polityków opozycji. Borys Budka zażądał od Mateusza Morawieckiego oficjalnego stanowiska w tej sprawie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie