Polityka i Społeczeństwo

Otwarcie chwalił Putina. Teraz ma zostać bliskim współpracownikiem ministra Glińskiego

Minister Gliński

Minister kultury powołał do życia Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej. W radzie programowej zasiada mecenas Marian Barański, który napisał list do Putina, zawierając w nim tezy zgodne z linią polityczną Kremla – pisze Gazeta Wyborcza.

Z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego powstał w lutym Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego. Instytut ma charakter patriotyczny i będzie głosił prawdziwą historię Polski.

Oczywiście zgodną z punktem widzenia obecnej władzy. W radzie programowej zasiada Marian Barański, działacz organizacji narodowych.

Marian Barański napisał pismo adresowane m.in. do Władymira Putina, które jest datowane na 20 listopada 2014 roku czyli powstało po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Można w nim przeczytać takie rodzynki – (…)Cały imperialistyczny Zachód z amerykańską administracją na czele, kijowską juntą i politycznymi marionetkami z Polski ma na rękach ukraińską krew. To wpisuje się w plany tak zwanego Zachodu, którego celem jest przejęcie władzy nad światem poprzez zamachy, zabójstwa, rewolucje, wojny, czystki etniczne, w imię budowy “demokracji”przytacza fragment Wyborcza.

W swoim liście pisze, że tysiące Polaków solidaryzują się z władzami Federacji Rosyjskiej, która występuje przeciwko wrogim działaniom na Ukrainie i w Syrii – Cenimy tu szczególną rolę pana prezydenta Władimira Putina – pisze Barański. Członek rady programowej w instytucie powołanym przez Glińskiego uważał w 2014 roku, że plany włączenia Ukrainy w struktury unijne i NATO-wskie, mają na celu “otoczenie Rosji ze wszystkich stron”. Według Barańskiego od 1989 roku zachodnie służby okłamują Polaków, aby zagarnąć polski potencjał gospodarczy.

To jest coś niewyobrażalnego, że taka osoba może działać w orbicie ministerstwa kultury. To co Barański pisze w liście jest toczka w toczkę tożsame z linią Kremla. To Putin od lat mówi, że Zachód chce otoczyć Rosję m.in. przez zwiększanie zaangażowania NATO na wschodniej flance. Marian Barański w instytucie ma uczyć patriotyzmu.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie