Polityka i Społeczeństwo

Oto prawdziwe oblicze ulubieńca prezesa? Szokujące nagrania kompletnie kompromitują Daniela Obajtka

screen YouTube/ infoPłockTV

“Gazeta Wyborcza” publikuje dzisiaj “Taśmy Obajtka”. Prokuratura od kilku lat jest w ich posiadaniu i nic z nimi nie zrobiła.

Daniel Obajtek jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował. Kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką, choć jako samorządowiec nie mógł tego robić, a potem skłamał w tej sprawie przed sądem – pisze dzisiejsze wydanie “Gazety Wyborczej”, publikując nagrania.

– Wojtek ma wschód, dobrych klientów, oprócz tam dwóch czy trzech, ale ma masę klientów, ma tam przecież te łapówki, to wszystko działa – mówi Szymon do Obajtka. Daniel Obajtek nie reaguje, gdy słyszy o łapówkach. W trakcie konwersacji w mocnych słowach opisuje wuja. – Sk…syn. Ten ch… pier…, brudna pała. Wk… mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? (…) Nie damy się, my go i tak weźmiemy. Ch… trypla – to tylko fragment rozmowy, których treść można przeczytać w “Gazecie Wyborczej”. Prokuratura od lat jest w posiadaniu “Taśm Obajtka” i nic z nimi nie zrobiła.

Materiał jaki dzisiaj znajduje się w “Wyborczej”, kojarzy się z rozmowami z policjantami lub prokuratorami, którzy kiedyś rozbijali zorganizowane struktury przestępcze. Po transformacji w latach dziewiędziesiątych, w Polsce powstało wiele groźnych gangów, które zbijały fortunę na swojej “działalności” – sutenerstwo, kradzieże, rozboje, haracze, wymuszenia, a na końcu strzelaniny i egzekucje.

Emerytowani funkcjonariusze i śledczy pytani dzisiaj o to, co robią aktualnie, biegający kiedyś z kijami bejsbolowymi ogoleni na łyso panowie, odpowiadają – prowadzą legalne biznesy. Część z nich nie zeszła z drogi przestępczej tylko przerzuciła się na bardziej wyrafinowane metody działania i robią “interesy” w białych kołnierzykach.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie