Polityka i Społeczeństwo

Oto odezwał się prezes! Wytrawny strateg Kaczyński rozszyfrował plan opozycji na pokonanie PiS

Jarosław Kaczyński zabrał głos! W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” prezes pokusił się o analizę sceny politycznej. Wytrawny starteg dostrzega, skąd nadchodzi dla PiS niebezpieczeństwo.

„Rzeczpospolita” opublikowała krótką zapowiedź wywiadu z samym Jarosławem Kaczyńskim. Wicepremier i prezes analizuje w nim aktualną sytuację polityczną. Lider PiS wykorzystuje swój strategiczny zmysł by zobrazować, jakie niebezpieczeństwo czeka partię rządzącą w następnych wyborach.

Jak wygląda scena polityczna według Kaczyńskiego? Prezes jest spokojny o prawą flankę. Jego zdaniem tu PiS trzyma się mocno. Partia rządząca nie ma zaś zamiaru skręcać w lewo. Na to, zdaniem Kaczyńskiego, zdecydowała się Platforma Obywatelska.

Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje – mówi „Rzeczpospolitej” prezes.

I tu, jak na wicepremiera ds. bezpieczeństwa przystało, Kaczyński dostrzega zagrożenie dla PiS. Prezes zastanawia się, czy PO nie flirtuje z ruchem Szymona Hołowni, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i pozbyć się politycznych konkurentów z obu stron.

Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy – analizuje Kaczyński.

Cały wywiad z Kaczyńskim będzie można przeczytać w poniedziałek.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie