Po godzinach

Oto młodzieżowe słowa roku. Rozumiecie, o co tu chodzi?

Shutterstock

Już po raz czwarty Polskie Wydawnictwo Naukowe ogłosiło listę młodzieżowych słów roku. Chcecie wiedzieć, jakiego języka używają wasze dzieci, to zapoznajcie się z poniżsża listą.

  1. Alternatywka

To dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach. Słowo może być uznane za odpowiednik angielskiego “alternative girl”. Chodzi o osobę ubierającą się w specyficzny, ekstrawagancki sposób. Zazwyczaj ma kolczyk w nosie, kolorowe włosy, ciemne ubrania oraz słucha emo-rapu.

2. Jesieniara

Miłośniczka jesieni, kobieta lubiąca jesień, manifestująca sympatię dla tej pory roku poprzez zachowania, ubrania i napoje. Typowa “jesieniara” cieszy się z parków pełnych pożółkłych liści, ubiera grube szale, wełniane rękawiczki i spędza wieczory pod kocem z książką lub gorącym kakao. Często dzieli się przyjemnością ze spędzenia czasu w ten sposób za pośrednictwem mediów społecznościowych.

3. Elwunia

Słowo “eluwina” powstało z przekształcenia słowa halo/elo i pełni funkcję powitania, tak samo jak siema i cześć. Jego propagatorem wśród młodzieży stał się artysta Kacper Blonsky, który nagrał piosenkę o takim tytule.

Alternatywka mogłoby też oznaczać coś, co jest przeciwieństwem… pisóweczki.

Źródło: onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie