Polityka i Społeczeństwo

Oto lista najważniejszych zadań nowego rządu. A na niej reformy budzące duży opór społeczny

Flickr.com/KPRM

“Rzeczpospolita” dotarła do informacji dot. tego, czym zajmie się rząd Mateusza Morawieckiego, gdy tylko rekonstrukcja zostanie zakończona.

Rząd i jego nowe plany

Z naszych informacji wynika, że na stole już kilka tygodni temu pojawił się pakiet dziesięciu programowych haseł i kierunków. Co najmniej jeden z nich dotyczy zmian w wymiarze sprawiedliwości i kolejnej głębokiej przebudowy Sądu Najwyższego oraz całego wymiaru sprawiedliwości. Nasi rozmówcy zwracają uwagę, że w ostatnich dniach o konieczności dużych zmian w sądownictwie mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie ws. zakazu publikacji o prezesie PZPN – zauważa na rp.pl dziennikarz Michał Kolanko.

Ponadto Zjednoczona Prawica będzie jednak dążyć do dekoncentracji mediów.

Chce też zmienić prawo wyborcze i powołać tzw. korpus wyborczy, który zajmowałby się organizacją wyborów. Cały nowy program składa się jednak z aż 10 punktów. Wśród nich są też te ograniczające kompetencje samorządów (ponoć w sferze służby zdrowia).

W prawie ma zajść też zmiana w przydzielaniu subwencji dla partii politycznych. Chodzi o tzw. wtórną subwencję, która umożliwi podział pieniędzy dla partii, które startowały na jednej liście, ale nie w ramach formalnej koalicji wyborczej. Chodzi więc o Porozumienie i Solidarną Polskę.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie