Polityka i Społeczeństwo

Oto jak władza może oderwać od rzeczywistości. Polityk PiS “zabłysnął” wypowiedzią o cenach zakupów spożywczych

Zaczęło się niewinnie. Na jednym z portali społecznościowych zadeklarowany wyborca Prawa i Sprawiedliwości pożalił się, że za podstawowe zakupy spożywcze musiał zapłacić aż 350 zł i stwierdził, że to nie jest mało. Swoje zdanie na ten temat postanowił ujawnić poseł partii rządzącej Jan Mosiński. – Jak robię zakupy na miesiąc, to też tyle wydaję – rzucił do internauty, nieświadomie pokazując, jak bardzo oderwany jest od rzeczywistości i od problemów zwykłych ludzi.

Internauci, jak to krwiożercze bestie, natychmiast zareagowali i np. stwierdzili, że poseł Mosiński robi zakupy spożywcze tam, gdzie prezes Obajtek kupuje mieszkania. Wychodzi na to, że Mosiński żyje za 11,67 zł dziennie. Czy to brzmi wiarygodnie? 

Nie ma wątpliwości, że PiS zmaga się z tym, z czym swego czasu zmagała się Platforma – z tzw. syndromem drugiej kadencji. To coś takiego, co sprawia, że partia oddala się od zwykłych ludzi, w tym również od własnych wyborców i nawet tego nie zauważa. Politycy będący przy władzy są już tak najedzeni, że przyszłe rozstrzygnięcia przy wyborczych urnach mają drugorzędne znaczenie – najwyżej odpoczną sobie w opozycyjnych ławach przez cztery lata.

Polityków Prawa i Sprawiedliwości zapewne znużyła pełnia władzy w kraju – z wyjątkiem Senatu i części sejmików kontrolują przecież wszystko, a czego nie są w stanie kontrolować, próbują zlikwidować. Nie sądzę, aby podejrzewali, iż opinia publiczna zacznie zauważać, że zagarnięcie przez partię Jarosława Kaczyńskiego tak ogromnej władzy nie przekłada się na sprawność państwa, jakość usług publicznych i powszechność dostępności do nich na przejrzystych zasadach. Raczej uważają, że zgrabnie skrojona prezentacja slajdów i dobra oprawa wyborczej konwencji wystarczy, aby utrzymać kontrolę nad stworzonymi przez siebie układami. Kontroli nad sytuacją nie mają od dawna.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie