Po godzinach

Oto “Biologiczne bzdury roku”. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

Najbardziej znana "obrończyni życia" z fuchą w państwowej spółce. Jej tłumaczenia są niepoważne
Fot. Flickr

Znamy zwyciężczynię plebiscytu na “Biologiczną Bzdurę Roku”. Wygrała Kaja Godek. Powiedziała ona, że “Nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna”. Konkurencja w konkursie była jednak duża…

Biologiczna Bzdura Roku

Przypomnijmy, że chodzi o popularny plebiscyt, polegający na głosowaniu na wypowiedzi wygłoszone przez znane osoby, które są niezgodne z obecną wiedzą naukową.

W plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku 2020 głosowało 13 169 osób.

Tym razem wygrała Kaja Godek. “Poparło” ją 3518 “wyborców”. Zachwyciło ich to, że słynna działaczka społeczna powiedziała, że coś takiego jak orientacja seksualna nie istnieje.

Kolejne miejsca

Nie jest jednak tak, że droga pani Kai na sam szczyt była prosta i łatwa do przebycia. Konkurencja nie próżnowała. I tak posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (2759 głosów, 21 proc.) fachowo stwierdziła, że “w momencie, kiedy płodowi zaczyna bić serce, możemy mówić o życiu”.

Pani poseł, naukowcy twierdzą, że nowe życie zaczyna się od pierwszego podziału komórkowego zarodka. Była więc pani w błędzie.

To jednak jeszcze nic! Podium domyka Edyta Górniak (2256 głosów, 17,1 proc.). Swoją drogą dziwi nas jej niska pozycja. Piosenkarka powiedziała bowiem, że pospolite maseczki blokują wymianę O2 i CO2. Gdyby tak było, dusilibyśmy się w nich. W rzeczywistości maski nie zatrzymują ani tlenu ani dwutlenku węgla.

Na dalszych miejscach mamy m.in. takie gwiazdy show-biznesu jak: Magda Gessler, Viola Kołakowska oraz Anna Lewandowska (kolejno miejsca: szóste, siódme i dziewiąte).


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie