Gospodarka

OTO 3 grzechy główne Polskiego Ładu. Ekonomista bezlitosny dla nowego systemu podatkowego

Zaraz miną dwa tygodnie chaosu związanego z wprowadzeniem “Polskiego ładu”. Ekonomista Rafał Mundry wymienia trzy grzechy pierworodne reformy podatkowej.

Zaraz miną dwa tygodnie podatkowego chaosu, jaki rząd sobie i obywatelom zafundował wprowadzając na wariackich papierach “Polski ład”. Już na początku roku niesprawiedliwie po kieszeni dostali nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych. Pracownicy skarbówki alarmują, że wprowadzone przepisy nowej reformy podatkowej są niejasne i mają problem z ich interpretacją.

Jak to bywa w przypadku wprowadzania aktów prawnych przez Zjednoczoną Prawicę, na horyzoncie majaczy pierwsza nowelizacja ustawy.

Gościem TVN24 był ekonomista Rafał Mundry, który opisał swoje spostrzeżenia na temat “Polskiego ładu”. Zawarł je w w formie trzech grzechów pierworodnych. Pierwszym jest skomplikowany system, jaki wprowadzono.

– Ta ustawa została przegłosowana 2 miesiące temu, ma ponad 700 stron i ta materia nie jest łatwa. Ustawa zawiera w sobie wiele odnośników do innych ustaw, wiele skomplikowanych wzorów, których nie da się łatwo obliczyć na kalkulatorze, tylko potrzeba do tego wziąć arkusz kalkulacyjny i dobrego eksperta, księgowego, który powie nam, jak liczyć w tym roku podatki – powiedział w TVN24.

Drugim grzechem jest marketingowa nazwa – Polski Ład to nazwa marketingowa. Nazywajmy rzeczy po imieniu: to jest reforma ordynacji podatkowej. Jestem zaskoczony i zdziwiony, że te słowa “reforma ordynacji podatkowej” zniknęły z dyskursu medialnego, tylko używamy nazwy marketingowej – mówił Rafał Mundry.

Ekonomista pytany był o zasadność o wprowadzania tak radykalnych zmian z dnia na dzień – To jest mój trzeci grzech pierworodny, czyli za mało czasu na wprowadzenie – tłumaczył. Jak dodał Mundry, w życie w piątek weszło rozporządzenie szefa resortu finansów, które zmienia zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy. Prawicy już grzmią, że rozporządzeniem nie można zmienić ustawy – Prawdopodobnie przed nami kolejna nowelizacja ustawy Polski Ład, czyli zmiany ordynacji podatkowej. Dla mnie to jest niewyobrażalne – powiedział ekonomista.

Źródło: TVN24.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie