Polityka i Społeczeństwo

Ostre słowa Biedronia w kwestii reformy sądownictwa. Prezydent Słupska przesadził?

fot. Łukasz Capar, źródło: UM Słupska

Robert Biedroń w ostatnich miesiącach robi oszałamiającą karierę. Prezydent Słupska pnie się do góry w sondażach i rankingach popularności. Otwartość, z jaką prowadzi swoją działalność publiczną, a także zarządza miastem przysporzyła mu wielu zwolenników. Biedroń jest wymieniany w gronie poważnych kontrkandydatów dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020 roku.

Prezydent Słupska, podobnie jak zdecydowana większość polityków opozycji, nie pozostawił suchej nitki na planowej przez Prawo i Sprawiedliwość reformie sądownictwa. Tym razem jednak Biedroń posunął się jeszcze dalej, nie ograniczając się wyłącznie do krytyku proponowanych przez PiS rozwiązań prawnych.

W związku z kolejnym tragicznym samopodpaleniem się, które miało dziś miejsce przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie, Biedroń postanowił skomentować sytuację, porównując ją do lipcowych protestów, kiedy to Polacy w obronie sądów palili świeczki. Trzeba przyznać, że wypowiedź Biedronia należy do tych z gatunku mocnych. Trudno się zatem dziwić, że wywołała ona gwałtowną reakcję ze strony opinii publicznej.

Warto zaznaczyć, że na tym etapie brak jest dowodów, które wskazywałyby, że opisany powyżej akt samospalenia miał wymiar polityczny, podjęty w obronie sądownictwa lub w proteście przeciwko działaniom partii rządzącej.

Biedroń postanowił jednak uczynić z tego sprawę polityczną, opatrując swój wpis dobrze znanym #dobrazmiana. Analizując pierwsze reakcje internautów trzeba sobie jasno powiedzieć, że prezydent Słupska tym razem przeholował. Jego wypowiedź nie jest ani w dobrym tonie, ani specjalnie na miejscu, zaś próba zbijania kapitału politycznego na ludzkiej tragedii jest czymś, co charakteryzuje raczej obóz PiS (vide gra Smoleńskiem).

Prezydent Słupska jest na tyle doświadczonym politykiem, że powinien był wiedzieć lepiej. Co więcej, jego popularność wynika w dużej mierze z tego, że sam Biedroń raczej unikał do tej pory zniżania się do poziomu, zaprezentowanego w powyższym tweecie…

fot. Łukasz Capar, źródło: UM Słupska

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie