Polityka i Społeczeństwo

Ostra reakcja organizacji wspierającej pary z problemem niepłodności na słowa abp. Jędraszewskiego. Te słowa nie przejdą bez echa

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

“Polski Kościół katolicki jest współwinny każdego nienarodzonego dziecka w rodzinie dotkniętej niepłodnością” – stwierdziło w oświadczeniu stowarzyszenie “Nasz Bocian”. Organizacja wspiera pary dotknięte tym problemem. Komunikat to zaś reakcja na homilię abp. Marka Jędraszewskiego, w której ten wspomniał o “niepłodnych matkach”.

Jędraszewski znowu szokuje

Przypomnijmy, że metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski znowu wywołał kontrowersje.

Porównał osoby pro-choice do tych, które chciały… ukrzyżować Chrystusa.

– Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej! – grzmiał duchowny.

Słowa oburzyły m.in. stowarzyszenie “Nasz Bocian”. To w odpowiedzi zdecydowało się napisać list otwarty do Konferencji Episkopatu Polski.

“W imieniu 1,5 miliona niepłodnych par, ich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich, którzy dostrzegają niezwykle trudną sytuację, w jakiej znajdują się niepłodni w Polsce, wyrażamy ogromne oburzenie słowami, które padły z ust abp. Marka Jędraszewskiego podczas procesji Bożego Ciała” – czytamy we wstępie pisma.

“My niepłodni, nasze dzieci i rodziny niemal każdego tygodnia słuchamy, jak strasznych czynów się dopuszczamy, podejmując leczenie. Podczas kazań, w listach duszpasterskich czy w instalacjach Grobu Pańskiego zrównuje się nas złodziejami, a nawet z mordercami. Co gorsza, o naszych dzieciach słyszymy, że nie mają dusz, są naznaczone bruzdami czy też wytworami Frankensteina. Takie słowa padają z ust zarówno zwykłych księży wikariuszy, jak i wysokich urzędników polskiego KK” – dodano.

Dalej wytoczono jeszcze cięższe działa.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie