Polityka i Społeczeństwo

Osoby ze świata kultury zostały wkręcone w szczepienia? Znany lekarz ma swoją teorię na ten temat

koronawirus
Shutterstock

Prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, skomentował na antenie TVN24 szczepienia artystów. Według lekarza, ludzie kultury zostali wkręceni.

Dzisiaj praktycznie nikt nie mówi o zaszczepionych poza kolejnością PiS-owskich starostach, a w kuluarach można usłyszeć o zaszczepionych członkach zarządów województw. Bałagan związany ze szczepieniami także zszedł na drugi plan.

Gościem programu “Fakty po faktach” w TVN24 był profesor Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL). Według lekarza ludzie kultury zostali wkręceni – Większość osób ze świata kultury, które zostały zaszczepione, zostało w to wszystko wkręcone. Większość z nich odczuło to jako gest obywatelskiej zachęty do szczepień – mówił.

Nie wolno było tego ukrywać. Nie wolno było tego robić w ciemności. To miało być jasne, czytelne i transparentne. Wtedy nie byłoby żadnych niedopowiedzeń i wątpliwości. Dobre intencje, które wykazały te osoby, zostały bardzo źle odczytane i wykorzystane politycznie – ocenił prezes NRL.

Profesor przyznał, że po zapoznaniu się z kontrowersyjną sytuacją nie pomyślał “nic zdrożnego”. Podkreślił także, że w różnych państwach różnie to bywa, jeżeli chodzi o promocję szczepień. Zaznaczył, że na świecie jako pierwszy szczepiony jest personel medyczny, ale np. w USA dla rozwiania wątpliwości, zaszczepiono prezydenta elekta Joe Bidena.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie