Polityka i Społeczeństwo

“Oskarżam cię, Jarosławie Kaczynski”. Barbara Nowacka z mocnym wystąpieniem podczas burzliwych obrad Sejmu

Inicjatywa Polska - czas zmian?

– Oskarżam cię, Jarosławie Kaczyński, o zniszczenie konstytucyjnego ładu i doprowadzenie do wojny polsko-polskiej – powiedziała dziś w Sejmie Barbara Nowacka. We wtorek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu, a jego przebieg był bardzo burzliwy.

Napięta atmosfera panowała dziś w Sejmie od samego początku. Tematem burzliwej dyskusji były oczywiście trwające w całej Polsce protesty przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Oliwy do ognia dolał prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki, który porównał symbol strajków – błyskawicę – do symboli SS i Hitlerjugend.

Później na sejmową mównicę weszły posłanki Lewicy z plakatami wyrażającymi poparcie dla protestujących. Doszło do zamieszania, Jarosław Kaczyński został wręcz otoczony kordonem Straży Marszałkowskiej. Terlecki wykluczył z obrad Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa z PO, a Barbarę Nowacką pomylił z jej zmarłą w katastrofie smoleńskiej matką, Izabelą Jarugą-Nowacką.

Po przerwie na mównicę weszła właśnie Nowacka.

Oczekuję, że przeprosi pan moją śp. matkę Izabelę Jarugę-Nowacką, którą dzisiaj wykluczył pan z obrad. Przypominam, że katastrofa smoleńska nie jest wyłącznie wasza i zginęli tam wszyscy, tak samo jak i Polska, której nie macie prawa zawłaszczać – powiedziała. Terlecki przeprosił posłankę KO. za pomyłkę. W kolejnej części swojego przemówienia Nowacka ostro zwróciła się do polityków PiS. Dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Oskarżam was o kłamstwa i to, że uważacie, że każdy problem można załatwić rzucając grosz, a nie dając kobiecie prawo do wyboru. Oskarżam was politycy PiS, oskarżam Cię Jarosławie Kaczyński o zniszczenie konstytucyjnego ładu i doprowadzenie do chaosu i wojny polsko-polskiej, która prowadzi do pogardy i nienawiści – mówiła Nowacka.

16 tys. zakażeń. A wy robicie awantury w Sejmie, bo nie rozróżniacie pioruna od innych znaków. Wstyd i hańba. Oskarżam was o to, że odbieracie godność kobietom – skwitowała posłanka.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie