Polityka i Społeczeństwo

Orlen dzielnie broni swojego prezesa, senator PiS mówi o “wstrząsającym materiale”. “Taśmy Obajtka” wywołały lawinę komentarzy

screen / YouTube/ Fakty RMF FM

„Gazeta Wyborcza” ujawniła zapisy rozmów kompromitujących Daniela Obajtka. W sieci zawrzało, a Orlen dzielnie broni swego prezesa.

Rozmowy, których treść ujawniła dziś „Gazeta Wyborcza”, nie stawiają Daniela Obajtka w dobrym świetle. Wynika z nich, że szef Orlenu, w czasach gdy był wójtem Pcimia, chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował. Pojawia się też wątek kłamstw przed sądem – Obajtek zeznawał, że jako wójt nie miał zawodowych relacji z firmą TT Plast – ustawa zabrania łączenia funkcji wójta z działalnością biznesową. Co istotne, prokuratura była w posiadaniu taśm, ale nic z tym nie zrobiła.

Po publikacji „Wyborczej” w sieci zawrzało.

– Obajtek to faworyt Kaczyńskiego, bo „dobra zmiana” to właśnie ten – jak to mówią – mental – skomentował Przemysław Szubartowicz.

I taki Obajtek, rozhisteryzowany, kłamliwy i prymitywny osobnik o skłonnosciach do szemranych interesów był szykowany przez Kaczyńskiego na premiera Rzeczpospolitej – zauważa Waldemar Kuczyński.

Daniel Obajtek, „następca premiera”, jest nokautowany przez nagrania z szuflad prokuratury. Szkoda tylko państwowych spółek, które są areną tej sycylijskiej wojny – napisał Tomasz Siemoniak.

Sprawę nagrań wymownie skomentował też senator PiS, Jan Maria Jackowski.

To na pewno wstrząsający materiał. (…) W opinii publicznej panuje przekonanie, że to taki self-made man, który dziką, ciężką pracą i zdolnościami osiągnął ogromny sukces w biznesie, a teraz pokazał się jako skuteczny menadżer. Nagrania naruszają taki wizerunek Obajtka – powiedział senator na antenie Radia TOK FM.

Swojego prezesa borni Orlen, choć sprawa nie dotyczy działalności Obajtka w spółce. W oświadczeniu czytamy, że artykuł „Wyborczej” zawiera „nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji”. Orlen zarzuca gazecie, że korzysta z nagrań, „których pochodzenia, integralność, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić”.

Wysoce naganne jest, że pan Daniel Obajtek wykorzystuje służby prasowe spółki w swoich prywatnych problemach prawnych sprzed objęcia funkcji w Orlenie – skomentował oświadczenie poseł KO Michał Szczerba.

Źródło; TOK FM, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie