Polityka i Społeczeństwo

Ordynarne kłamstwa marszałka Senatu. Stanisław Karczewski ma Polaków za idiotów?

Ordynarne kłamstwa marszałka Senatu. Hipokryzja PiS wokół taśm w oczy kole
Fot. flickr/Sejm RP

PiS po raz kolejny udowadnia, że w posługiwaniu się kłamstwem nie uznaje żadnego umiaru ani granic. Świetny tego przykład dał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który ponownie postanowił wyjaśnić wyborcom, co mają myśleć w sprawie afery taśmowej.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej polityk starał się zamieść sprawę pod dywan negując potrzebę jej wyjaśnienia: Nie ma potrzeby powołania komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej. Jest potrzeba, by sprawa taśm została wyjaśniona przez organy śledcze”. Sytuacja ulega odwróceniu o 180 stopni względem narracji PiS w okresie ujawnienia afery taśmowej, kiedy dzisiejsi politycy obozu władzy domagali się rozliczeń, a rząd stał na stanowisku, że trzeba odnaleźć sprawców nagrań najważniejszych osób w państwie. Tymczasem dziś marszałek powtarza słowa, które jego koledzy jeszcze kilka lat temu tak zaciekle krytykowali: “W interesie demokracji jest, by politycy polscy nie byli ofiarami szantażu”.

Jakby tego było mało Karczewski bagatelizuje słowa premiera, który mówił o pracy obywateli za miskę ryżu, wyzywał Polaków od głupców, czy w końcu chciał zorganizować fikcyjne zlecenie, aby pozwolić zarobić firmie kolegi. Zdaniem polityka nic się nie stało, a premier jedynie “użył kilku męskich słów w prywatnej rozmowie“. Marszałek dodał: “I co z tego wynika? Dzisiaj jest premierem kraju. Sprawnie i kompetentnie kieruje pracami rządu”

Stanisław Karczewski zapomniał jednak, że równie bezwartościowa była zawartość tak chętnie używanych przez prorządowe media taśm polityków PO. Nikogo bowiem za nie nie skazano, a jedyne co na nich usłyszeliśmy, to dokładnie tak jak u Morawieckiego – przekleństwa, mocną ocenę stanu polskiego państwa i parę obrazków jak od kuchni uprawiano politykę kadrową poprzedniego rządu. Słowa byłego szefa MSZ o wasalnej pozycji polskiej dyplomacji wobec USA, czy słowa ministra Sienkiewicza o “państwie, które istnieje teoretycznie”, czy w końcu słowa minister Bieńkowskiej, że za oferowane w budżetówce stawki “pracuje złodziej albo idiota” zostały wzięte przez PiS na polityczne sztandary i stały się przyrzeczną dymisji w rządzie jak i początkiem końca politycznych karier. Jednak mimo tak poważnych konsekwencji żadne z tych słów nie obrażało Polaków jak słynne słowa premiera o tym, że “Ludzie są tacy głupi, że to działa”. Politycy PO w przeciwieństwie do obecnego premiera w dosyć mało dyplomatycznych słowach opisali wówczas realne problemy państwa, na które to opinia publiczna zareagowała histerią. Jeśli ze słów Morawieckiego nic nie wynika, to oznaczałoby to, że cała afera taśmowa jest populistyczną wydmuszką wymierzoną w Platformę Obywatelska. PiS w swojej narracji powinien się w końcu zdecydować.

W kontekście nagranych słów premiera oburzają ordynarne kłamstwa do jakich ucieka się marszałek: “Ale Mateusz Morawiecki nie zrobił niczego złego. Nie ma w jego wypowiedziach obrażania ludzi i Polski – w przeciwieństwie do taśm z politykami PO. Mateusz Morawiecki nikomu pracy nie załatwiał. Politycy PO i Nowoczesnej uczepili się tych taśm, bo sami mają dużo na sumieniu”.
Tymczasem na nagraniu każdy może wyraźnie usłyszeć, że premier mówił o załatwianiu 100 tys. zł dla Aleksandra Grada i pracy dla syna Ryszarda Czarneckiego. Za jakich głupców Stanisław Karczewski uważa Polaków licząc, że obywatele kupią tak rażące kłamstwa.

Powyższe słowa wpisują się w trend przyjęty przez Prawo i Sprawiedliwość, gdzie swoją narrację partia narzuca już siłowo, bez oglądania się na fakty licząc, że media będą nadawały jak papugi rzucane taśmowo frazesy. Niestety trzeba powiedzieć otwarcie, że ta taktyka potrafi często działać, ponieważ zbyt wielu dziennikarzy, nie tylko mediów prorządowych, po prostu podaje bezkrytycznie każdy fake news jaki stworzy obecna władza.

Źródło: rp.pl

Fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie