Polityka i Społeczeństwo

Ordo Iuris chciało poszczuć ludzi na siebie za pomocą zmanipulowanej ankiety. Coś jednak poszło nie tak

Shutterstock

Agresywna, często prymitywna i prawie zawsze dyskryminująca propaganda – do tego przyzwyczaiła nas fundamentalistyczna organizacja Ordo Iuris. Nie inaczej byłoby w przypadku badania, które przeprowadzili w internecie. Zamierzenia autorów były proste: zadać Polakom pytanie o pogląd na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i ogłaszać wszem i wobec, że Polacy są przeciwko. Nie udało się. Pomimo czysto propagandowej oprawy graficznej przedstawiającej niewinne dziecko, po które nieznane postaci wyciągają ręce, głosujący w ogromnej większości zagłosowali za prawem do życia w rodzinie. Choćby rodzice byli homoseksualni.

Ordo Iuris to organizacja o tajemniczym zapleczu. Media informowały o ich powiązaniach z Rosją. Nie dalej jak kilka tygodni temu czołowa działaczka Ordo Iuris wyszła za mąż za… kandydata na prezydenta z ramienia skrajnie prawicowej Konfederacji. Krzysztof Bosak, bo o nim mowa, sam zasłynął z pozytywnych wypowiedzi o Rosji. Wskazywał putinowskie ustawy ograniczające prawa człowieka jako wzór do naśladowania. Działania Ordo Iuris pokrywają się też z Agenda Europe, której postulaty zmierzają do skłócenia narodów europejskich wokół światopoglądowych zagadnień. Takie działania finansuje Konstanty Małofiejew, rosyjski oligarcha serdeczny Putinowi.

Dokładnie taka była funkcja ankiety udostępnionej w internecie przez Ordo Iuris. Miała szczuć heteroseksualną na homoseksualną mniejszość, kłócić Polaków o konserwatywnych poglądach z liberałami i lewicą. Nie tylko forma strony internetowej, ale też forma pytań miała nasuwać badanym odpowiedź. Pierwsze pytanie dotyczyło oddawania do adopcji dzieci z katolickich ośrodków. Aż 87% Polaków stwierdziło, że katolickie dzieci nie mogą być dyskryminowane w prawie do bycia adoptowanym.

źródło: Ordo Iuris

Drugie pytanie dotyczyło, o dziwo, innej kwestii niż adopcja dzieci. Twórcy ankiety chcieli sobie widocznie dostarczyć argumentów do twierdzenia, że Polacy są przeciwko związkom partnerskim. I to im się nie udało. Tym razem 88% procent badanych zadeklarowało, że popiera związki partnerskie.

źródło: Ordo Iuris

Ostatnie pytanie dotyczyło już kwestii ustrojowej. Autorzy zapytali badanych, czy ci chcieliby zmiany Konstytucji tak, by zapewniała równość praw małżonków heteroseksualnych i homoseksualnych. Tu padł rekord, 89% Polaków zadeklarowało, że chcieliby równouprawnienia.

źródło: Ordo Iuris

Nie wiedzieć czemu, autorzy ankiety wyłączyli możliwość głosowania, kiedy procentowy udział odpowiedzi twierdzących zbliżył się niebezpiecznie do 90%. Z wyników badania zachowały się tylko powyższe screeny, dzięki czujności portalu AszDziennik.pl. Prezentujemy więc Państwu historyczne wręcz materiały, będące dowodem na promocje związków partnerskich, równouprawnienia, a nawet adopcji dzieci przez fundamentalistyczną Ordo Iuris.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie