Polityka i Społeczeństwo Wojna

Optymistyczne doniesienia brytyjskiego wywiadu z frontu. “Rosyjska ofensywa w Donbasie straciła impet i została znacznie opóźniona”

Najnowszy raport brytyjskiego wywiadu na temat wojny w Ukrainie to same złe informacje dla rosyjskiej armii.

Tydzień temu amerykański wywiad poinformował, że wojny nie wygrywają ani Rosjanie, ani Ukraińcy – Jesteśmy trochę w impasie – ocenił szef amerykańskiej Wojskowej Agencji Wywiadowczej (DIA) generał Scott Berrier, występując przed senacką komisją ds. sił zbrojnych. Jak dodał, “impas może trwać miesiącami”.

Jednak w finale bardziej budujące informacje popłynęły od dyrektora DIA w stronę Ukraińców. Ukraina ma większe zdolności do wygenerowania dodatkowych sił bojowych, zwłaszcza przy kontynuacji wsparcia ze strony Zachodu.

Ocenił też, że Rosja nie będzie w stanie dokonać przełomu na polu bitwy bez ogłoszenia mobilizacji. Jak stwierdził, choć żołnierze z poboru byliby słabo wyszkoleni, sama ich masa mogłaby zrobić różnicę.

Ruska armia jest przetrzebiona

Najnowszy raport brytyjskiego wywiadu to same złe informacje dla rosyjskiej armii – Rosyjska ofensywa w Donbasie straciła impet i została znacznie opóźniona – pisze w komunikacie Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

Poinformowano również, że mimo początkowych rosyjskich sukcesów, armii nie udało się zdobyć znacznych obszarów ukraińskiego terytorium w ciągu ostatniego miesiąca. Brytyjski wywiad pisze też o dużych stratach – Rosja prawdopodobnie poniosła straty w wysokości jednej trzeciej sił lądowych, które zgromadziła w lutym – cytuje Wprost.pl

Kolejną złą informacją jest niskie morale, zmniejszona  skuteczność bojowa oraz degradacja zdolności do prowadzenia operacji zaczepnych – Wielu z tych zdolności nie da się szybko zastąpić lub odtworzyć, co prawdopodobnie nadal będzie utrudniać prowadzenie rosyjskich działań na Ukrainie – czytamy. Jak pisze ministerstwo, jest mało prawdopodobne, aby Rosja znacznie przyspieszyła tempo inwazji w ciągu najbliższych 30 dni.

Czytaj również:

Źródło: Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie