Polityka i Społeczeństwo

Opozycja zbada tajemnicę Kaczyńskiego. Nawet w PiS nie wiedzą, co on tak naprawdę robi

Jakie są obowiązki Jarosława Kaczyńskiego w rządzie? Tego do końca nie wiedzą nawet członkowie PiS. Politycy opozycji rozważają przeprowadzenie kontroli poselskiej, by dowiedzieć się, czym tak naprawdę wicepremier się zajmuje.

Jarosław Kaczyński od blisko dwóch miesięcy pełni funkcję wicepremiera odpowiedzialnego za sprawy bezpieczeństwa. Bilans? Masowe protesty w całej Polsce, brutalne interwencje policji wobec demonstrujących i spadający poziom zaufania do służb mundurowych. Niesławne wystąpienie, w którym wicepremier nawoływał ludzi do obrony kościołów to wisienka na torcie tej niezbyt przekonywającej działalności.

Opozycja już złożyła wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera. Zarzuca wicepremierowi eskalację konfliktów w kraju. Wicepremier ds. Bezpieczeństwa powinien zajmować się raczej ich rozwiązywaniem, ale Kaczyński najwyraźniej ma swoją wizję wykonywania obowiązków.

No właśnie – właściwie jakich obowiązków? Politycy opozycji zadają pytania, czym dokładnie zajmuje się Kaczyński w rządzie.

Nikt nie wie, czym zajmuje się Kaczyński w Kancelarii Premiera. Nikt nie wie, jak działa jego „komitet” – powiedział WP Cezary Tomczyk. Jakie są obowiązki Kaczyńskiego? Tego nie potrafią nawet sprecyzować członkowie PiS.

Nie jestem członkiem tego komitetu, nie uczestniczę w jego pracach. Jeśli pyta mnie pan o szczegóły, to ja ich nie podam – unika odpowiedzi Michał Dworczyk. Na pytania zadane w trybie informacji publicznej nikt nie odpowiada.

Kaczyński ma gabinet, ma sekretarkę, samochód i doradców. Ale nikt nie wie, jakie ma obowiązki i odpowiedzialność – mówi Jan Grabiec z PO. Jak donosi WP, politycy opozycji rozważają przeprowadzenie kontroli poselskiej w Kancelarii Premiera, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące działalności wicepremier.

Kaczyński został powołany w celu zabezpieczenia interesów partii, a nie bezpieczeństwa państwa. Podatnicy płacą Kaczyńskiemu, ale nie wiedzą za co – komentuje Cezary Tomczyk.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie