Polityka i społeczeństwo

Opozycja przechodzi do wielkiej kontrofensywy. Ta akcja ma ostatecznie pogrzebać PiS

Jak na razie obie główne siły polityczne w sondażach idą niemal łeb w łeb. Zdarzają się badania opinii publicznej, w których wygrywa PiS, są jednak i takie, z których wynika, że Polacy w większości preferują zjednoczoną opozycję w postaci Koalicji Europejskiej. Czy nowy spot KE przeważy wynik na korzyść PO i jej sojuszników?

Spot jest na swój sposób zabawny. Pokazuje biegnące animowane postacie z głowami czołowych polityków PiS, które uciekają z Polski do Brukseli. Jest tu jednak „i śmieszno, i straszno”. Lektor wytyka błędy i nadużycia Beaty Szydło (dała wysokie nagrody swoim ministrom za czasów, gdy była szefem rządu), Leszka Czarneckiego (obrywa się mu za „ustawienie” swojej rodziny), Anny Zalewskiej („popsuła polską edukację”), Krzysztofa Jurgiela („popsuł polskie rolnictwo”), Beaty Mazurek („broniła bandziorów”) i Joachima Brudzińskiego („upokorzył policję i mundurowych”). Wszystkich łączy ponoć to, że chcą zarabiać w euro, straszą UE, ale sami „chcą się tam ustawić”.

Cios w PiS

Spot zapewne zwraca uwagę, intryguje i przemawia do wyborców prostym językiem. Czy to dobre narzędzie do walki z PiS. Tak! Oczywiście – co trzeba zauważyć – zadziała głównie na ludzi, którzy już dziś są przeciwnikami partii rządzącej. Trudno orzec, czy pozwoli KE zyskać nowy elektorat.

PO-KO przygotowała także billboardy, na których umieszczono zdjęcia kandydatów PiS w wyborach do PE z napisami: “Uwaga, ucieka do Brukseli”.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1117722445862121472

Ofensywa PiS

Spot jest niejako reakcją na dotychczasowe działania PiS, tj. wystawienie mocnych, rozpoznawalnych kandydatów na listach, ale też straszenie UE.

W weekend PiS zaprezentował bowiem swój spot wyborczy do Europarlamentu. Partia rządząca także stawia na lęki Polaków.

– W krajach, w których wprowadzono euro nastąpił wyraźny wzrost cen. Skorzystały na tym tylko kraje silne. PO mówiąc o wprowadzeniu euro, nie liczy się z tym, jakie to będzie miało konsekwencje dla kieszeni Polaków – mówił Europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas konferencji prasowej.

Która kampania będzie skuteczniejsza? Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze trochę ponad miesiąc.

Źródło: WP.pl

Fot. Flickr/PO

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie