Polityka i Społeczeństwo

Opozycja pokonuje PiS! Ten sondaż pokazuje, jak mogłaby wyglądać nowa koalicja rządowa

Najnowsze badanie preferencji partyjnych pokazuje, że Zjednoczona Prawica jest do pokonania. Opozycja ma szansę stworzenia rządu.

Dziennik Gazeta Prawna wspólnie z RMF FM zleciły badanie preferencji partyjnych. Badanych zapytano o gotowość pójścia do urn wyborczych, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę – 32,2 proc. odpowiedziało “zdecydowanie tak”, 20 proc. “raczej tak”. O wyborach nie chce słyszeć w sposób zdecydowany 19,3 proc., a 14,1 proc. “raczej nie”. 4,3 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu do sondażu z 28 listopada, deklaracje “zdecydowanie tak” wynosiły 44,8 proc, “raczej tak” 9,6 proc. Zdecydowanie odmawiało udziału w wyborach 30,8 proc. respondentów, a “raczej nie” 14,3 proc. Niezdecydowanych było 0,5 proc.

Nadal liderem pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 32,5 proc. wskazań. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 20,9 proc, trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 z 16,2 proc. poparcia. Koalicja partii lewicowych może liczyć na dwucyfrowy wynik – 10,2 proc. Konfederacja – 4,6 proc., PSL-Koalicja Polska 3,6 proc. 12 proc. to wynik respondentów, którzy nie wskazali żadnej formacji.

Przeliczenie wyników badania United Surveys dla DGP i RMF FM na mandaty pokazuje, że jedyna możliwa większość rządowa w takim układzie to KO, Polska 2050 oraz Lewica, które łącznie miałby 260 mandatówinformuje Dziennik Gazeta Prawna.

Źródło Dziennik Gazeta Prawna

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie