Polityka i Społeczeństwo

Opozycja mocno zyskuje! Największa niespodzianka dotyczy jednak Gowina [SONDAŻ]

sondaż
Flickr.com/PiS

​Znamy wyniki nowego sondażu IBRIS dla Polsatu. Zgodnie z nimi aż 35 proc. respondentów oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę (dziś PiS i Solidarna Polska, bez Porozumienia). 24 proc. popiera Koalicję Obywatelską, 12 proc. Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 8 proc. Lewicę. Do tego w Sejmie zobaczylibyśmy też posłów z Konfederacji (7-proc.).

Nowy sondaż

Blisko połowa (46 proc.) respondentów odpowiedziała na pytanie, czy poszłaby na wybory, “zdecydowanie tak”. “Raczej tak” odpowiedziało 9 proc. badanych. 20 proc. przyznało, że “raczej nie” zagłosowałoby w wyborach do Sejmu i Senatu. 9 proc. nie potrafiło odpowiedzieć jasno na to pytanie.

Warto sprawdzić, jak zmieniało się podejście Polaków do chodzenia na wybory na przestrzeni ostatnich paru miesięcy:

sondaż
Źródło: Polsat News

Jak zaś zmienia się stosunek wyborców do partii politycznych? W nowym sondażu IBRIS widać, że w porównaniu do czerwca poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 2 punkty procentowe. Wtedy – w czerwcu – częścią koalicji było jeszcze Porozumienie. Pokazuje to, jak niewielkie znaczenie dla elektoratu miał Jarosław Gowin i jego ludzie. Co ważne, nikt z badanych nie wskazał na jego partię!

O aż 7 punktów procentowych skoczyło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. To z pewnością efekt powrotu do krajowej polityki Donalda Tuska.

Traci Polska 2050 Szymona Hołowni. Popiera ją 12 proc. osób, co przekłada się na spadek o 5 punktów procentowych.

Na Lewicę zagłosowałoby dziś 8 proc. badanych. W czerwcu było to 9 proc., ale w kwietniu – 12 proc. Mamy tu więc wyraźną tendencję spadkową.

Konfederacja wpadła w trend boczny. Dziś może pochwalić się 7-proc. poparciem. W czerwcu było to 8 proc., zaś w poprzednich miesiącach kolejno: 7, 9 i 8 proc.

Do Sejmu nie dostałaby się formacja PSL-Koalicja Polska. Głos oddałoby na nią tylko 4 proc. badanych.

sondaż
Źródło: Polsat News

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie