Polityka i Społeczeństwo

Opozycja krytyczna wobec PiS-owskiego festiwalu obietnic. “Ich problemem jest wiarygodność”

Screen/ Facebook Platforma Obywatelska

PiS przedstawiło w sobotę założenia swojego nowego programu, czyli tzw. Polskiego Ładu. Politycy opozycji nie kryją sceptycyzmu i przypominają o poprzednich obietnicach partii rządzącej, które wciąż nie zostały zrealizowane.

Sobotnia konferencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przedstawiali szczegóły Polskiego Ładu, przypominała momentami licytację na obietnice. Mogło się zdawać, że praca nad programem polegała na wpisywaniu wszystkich pomysłów, jakie przyjdą do głowy politykom partii rządzącej. Stąd prócz rewolucji w podatkach znalazły się tam i nowe świadczenia dla rodziców, i zapowiedź dodatkowych lekcji historii.

Obietnice? To już było

Politycy opozycji nie zostawiają suchej nitki – podkreślają, że PiS robi to, co umie najlepiej: składa szereg obietnic, głównie finansowych. I przypominają, że z poprzednich serii obietnic niewiele wyszło.

Milion aut elektrycznych, 100 tys. mieszkań, lux-torpeda, prom ze Szczecina, program kosmiczny, wzrost inwestycji do 25% PKB, 22 mosty, oczka wodne, kanały żeglugi. Niespełnione obietnice. Zamiast tego – najwiecej ponadnormatywnych zgonów w UE – napisał na Twitterze Borys Budka, nawiązując do dawnych niezrealizowanych obietnic PiS.

– Najgorsze, jest to, że my już to wszystko słyszeliśmy. Wiele razy. A potem następuje weryfikacja – skomentował Cezary Tomczyk i zamieścił grafikę przypominającą, że rząd obiecał budowę mieszkać w ramach programu Mieszkanie Plus, który okazał się kompletnym niewypałem.

Mogą obiecać nawet gwiazdkę (nie europejską) na niebie. Ale ich problemem jest wiarygodność. Nie mają elementarnej wiarygodności! – ocenił poseł Michał Szczerba.

Ktoś to musi sfinansować

Posłanka Izabela Leszczyna zauważyła, że na konferencji PiS ograniczono się do obietnic, ale przecież jest też drugie oblicze programu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie